E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Dritan Kaba

Etiketim: Dritan Kaba

Investitorët e huaj, Fadi Mitri dhe këshillat e kryeministrit

Nga Dritan Kaba Rama sot: Mos takoni gazetarë e mos lexoni gazeta se ju pengojnë në sistemin tretës Shumë reale! Biznesmenët duhet të takojnë e...

Jam kundër bojkotit të Ramës!

Nga Dritan Kaba Pikerisht keto dite qe ate nuk e mbajne nervat nuk duhet bojkotuar Po e bojkotoni ne nje dite qe ai nuk ka argument...

Dritan Kaba: Oligarkia në protestë?!

Nga Dritan Kaba Ndodh vetëm në Shqipëri. Marrshim proteste nga oligarkët. Po protestojnë për të drejtat e tyre!!! Nuk i mbushin koncensionet e dhëna nga...

Dritan Kaba: Zgjohu Grida!

Nga Dritan Kaba/ ZGJOHU GRIDA! Grida ka dale tre here ne TV dhe ka thene te njejten gje per LSI. Zgjohu Grida nga gjumi! Bej ndonje pune, jo...

Ulërimë për drejtësinë

Nga Dritan Kaba Këto do të bëjnë drejtësinë, injorantë të klasit të parë. Nga këta presim të rregullohet drejtësia. SKANDAL dhe TURP Tani këta do të japin...

Kjo është “Rilindja”, të gjithë aplikojnë për loto në SHBA

Nga Dritan Kaba Lajmi i lotarisë, më i klikuari Lajmi më i klikuar është njoftimi i Ambasadës së SHBA-së për lotarinë. Këtë vit do të bëhen 400...

Mbikalimi pret lejen e liderit

Nga Dritan Kaba Ky ështe mbikalimi tek shkolla teknologjike. Ka mbi 50 dite qe mbikalimi ka mbaruar, por mijera qytetare duhet te rrine me ore...

Realiteti dhe fasada e drogës

Nga Dritan Kaba Bene mbledhje, "operacione" sekrete. Moren pjese 1 mije e kusur police, me mijera litra nafte. U lodhen operatoret duke xhiruar. Si perfundim,...

Nga Karta e Adriatikut tek ekstradimi i Morinës

Kryeministri Rama ka takuar me dhjetëra herë Vuçiçin, ndërsa, kërkova në Google, e vetmja vizitë e Ramës në Kroaci daton para shtatorit 2013 dhe...

LSI i përgjigjet Ramës: Të bllokuam të sillje plehrat e Europës...

Pas ligjëratës së gjatë të Kryeministrit Edi Rama sot në komunikimin javor ka ardhur dhe reagimi i përfaqësuesve të LSI-së. Dritan Kaba, këshilltar i...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...