E mërkurë, Janar 23, 2019
Ballina Etiketimet Dritan Kaba

Etiketim: Dritan Kaba

Paratë!

Nga Dritan Kaba Per te pamundurit e te papunet, nuk ka! Per te permbyturit dhe te prekurit nga fatkeqesite natyrore, nuk ka! Per te subvencionuar fermeret qe...

Gallatë në Komisionin e Ligjeve

Gallatë në Komisionin e Ligjeve ose strehimi i garantuar nga b... Nga Dritan Kaba Sot ne komisionin e ligjeve u diskutua ligji per "Strehimin social". Ne diskutim...

Kaba, narko-analistëve: Merrni paratë dhe mbylleni

Protesta e sotme e opozitës ishte madhështore. Sigurisht që menjëherë pas saj kanë nisur komentet të ndryshme. Por edhe analistët duket se kanë marrë një...

Që askush të mos mbetet vetëm…

Nga Dritan Kaba Në fillim ata iu sulën… Në fillim ata iu sulën Socialistëve dhe unë heshta – sepse nuk isha socialist Pastaj ata iu sulën Sindikalistëve dhe unë heshta...

Elbasan, marshimin kundër krimit, pro paqes e printe Taulanti i Rilindjes

Nga Dritan Kaba Ishin mbledhur me qindra qytetare, se bashku me perfaqesuesit e besimeve fetare per te zhvilluar nje marrshim pro paqes, kunder krimit. Sa pane...

Kapriço qe kushtoi 13 milionë euro

Nga Dritan Kaba 13 milion eurot e kapriços Rama, do ikin nga shkollat, spitalet, ndihma sociale, investimet publike, nga djersa e gjaku i familjeve shqiptare. Ne...

Gënjejnë NATO-n, jo më shqiptarët

Nga Dritan Kaba Ne buxhetin qe pritet te miratohet neser, qeveria e rilindjes genjen hapur NATO. Rritja e buxhetit te mbrojtjes eshte nje skandal, duke futur...

Investitorët e huaj, Fadi Mitri dhe këshillat e kryeministrit

Nga Dritan Kaba Rama sot: Mos takoni gazetarë e mos lexoni gazeta se ju pengojnë në sistemin tretës Shumë reale! Biznesmenët duhet të takojnë e...

Jam kundër bojkotit të Ramës!

Nga Dritan Kaba Pikerisht keto dite qe ate nuk e mbajne nervat nuk duhet bojkotuar Po e bojkotoni ne nje dite qe ai nuk ka argument...

Dritan Kaba: Oligarkia në protestë?!

Nga Dritan Kaba Ndodh vetëm në Shqipëri. Marrshim proteste nga oligarkët. Po protestojnë për të drejtat e tyre!!! Nuk i mbushin koncensionet e dhëna nga...

EDITORIAL

Presidenti shqiptar Ilir Meta në Tuz të Malit të ZI

Presidenti Meta vazhdon vizitën e suksesshme në Mal të Zit. Pasi u prit me nderime shtetrore nga...

FORUM

“Më ka dërguar Rama! Gjeniu Cakaj do takojë kryetarë shtetesh! Lum ata. Sa do gëzohet Merkel e Macron, kur…”

Nga AGRON GJEKMARKAJ -  Edi Rama sot për sot është prodhuesi më i madh i lumturisë! Por ai...

‘Hashim Thaçi po luan me fatin e Kosovës për hir të karrierës së tij’

‘Plani i Aleksandër Vuçiç dhe Hashim Thaçit për korrigjimin e kufijve midis Serbisë e Kosovës, me mbështetjen...