E entje, Shtator 20, 2018
Ballina Etiketimet Dritan Kaba

Etiketim: Dritan Kaba

RILINDI ËNDRRA E RAMËS!

Nga Dritan Kaba Dikur kryetar bashkie, Rama i cilësonte çeçenë, që duhet të hyjnë me vizë në Tiranë. Sot që ka tepsinë i vetëm, ja arriti...

Paratë!

Nga Dritan Kaba Per te pamundurit e te papunet, nuk ka! Per te permbyturit dhe te prekurit nga fatkeqesite natyrore, nuk ka! Per te subvencionuar fermeret qe...

Gallatë në Komisionin e Ligjeve

Gallatë në Komisionin e Ligjeve ose strehimi i garantuar nga b... Nga Dritan Kaba Sot ne komisionin e ligjeve u diskutua ligji per "Strehimin social". Ne diskutim...

Kaba, narko-analistëve: Merrni paratë dhe mbylleni

Protesta e sotme e opozitës ishte madhështore. Sigurisht që menjëherë pas saj kanë nisur komentet të ndryshme. Por edhe analistët duket se kanë marrë një...

Që askush të mos mbetet vetëm…

Nga Dritan Kaba Në fillim ata iu sulën… Në fillim ata iu sulën Socialistëve dhe unë heshta – sepse nuk isha socialist Pastaj ata iu sulën Sindikalistëve dhe unë heshta...

Elbasan, marshimin kundër krimit, pro paqes e printe Taulanti i Rilindjes

Nga Dritan Kaba Ishin mbledhur me qindra qytetare, se bashku me perfaqesuesit e besimeve fetare per te zhvilluar nje marrshim pro paqes, kunder krimit. Sa pane...

Kapriço qe kushtoi 13 milionë euro

Nga Dritan Kaba 13 milion eurot e kapriços Rama, do ikin nga shkollat, spitalet, ndihma sociale, investimet publike, nga djersa e gjaku i familjeve shqiptare. Ne...

Gënjejnë NATO-n, jo më shqiptarët

Nga Dritan Kaba Ne buxhetin qe pritet te miratohet neser, qeveria e rilindjes genjen hapur NATO. Rritja e buxhetit te mbrojtjes eshte nje skandal, duke futur...

Investitorët e huaj, Fadi Mitri dhe këshillat e kryeministrit

Nga Dritan Kaba Rama sot: Mos takoni gazetarë e mos lexoni gazeta se ju pengojnë në sistemin tretës Shumë reale! Biznesmenët duhet të takojnë e...

Jam kundër bojkotit të Ramës!

Nga Dritan Kaba Pikerisht keto dite qe ate nuk e mbajne nervat nuk duhet bojkotuar Po e bojkotoni ne nje dite qe ai nuk ka argument...

EDITORIAL

Ministri gjerman: Duam reforma konkrete e jo vetëm tortë për mua!

Që prej muajit qershor qeveria "Rama" ka deklaruar se Bashkimi Europian i ka hapur negociatat me Shqipërinë,...

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...