E premte, Nentor 16, 2018
Ballina Etiketimet Dritan Kaba

Etiketim: Dritan Kaba

Turistë dhe çekiçë

Nga Dritan Kaba Vetem 7 metra nga bregu i detit bashkia e Sarandes ka rikonfirmuar nje leje te nje pallati 8 katesh. Nje leje e dhene...

Jam pro sensibilizimit për LGBT

Nga Dritan Kaba Këto ditë në median e shkruar, portale, emisione kryesore të televizioneve ka zënë vendin e parë diskutimi rreth sensibilizimit që po bëhet...

RILINDI ËNDRRA E RAMËS!

Nga Dritan Kaba Dikur kryetar bashkie, Rama i cilësonte çeçenë, që duhet të hyjnë me vizë në Tiranë. Sot që ka tepsinë i vetëm, ja arriti...

Paratë!

Nga Dritan Kaba Per te pamundurit e te papunet, nuk ka! Per te permbyturit dhe te prekurit nga fatkeqesite natyrore, nuk ka! Per te subvencionuar fermeret qe...

Gallatë në Komisionin e Ligjeve

Gallatë në Komisionin e Ligjeve ose strehimi i garantuar nga b... Nga Dritan Kaba Sot ne komisionin e ligjeve u diskutua ligji per "Strehimin social". Ne diskutim...

Kaba, narko-analistëve: Merrni paratë dhe mbylleni

Protesta e sotme e opozitës ishte madhështore. Sigurisht që menjëherë pas saj kanë nisur komentet të ndryshme. Por edhe analistët duket se kanë marrë një...

Që askush të mos mbetet vetëm…

Nga Dritan Kaba Në fillim ata iu sulën… Në fillim ata iu sulën Socialistëve dhe unë heshta – sepse nuk isha socialist Pastaj ata iu sulën Sindikalistëve dhe unë heshta...

Elbasan, marshimin kundër krimit, pro paqes e printe Taulanti i Rilindjes

Nga Dritan Kaba Ishin mbledhur me qindra qytetare, se bashku me perfaqesuesit e besimeve fetare per te zhvilluar nje marrshim pro paqes, kunder krimit. Sa pane...

Kapriço qe kushtoi 13 milionë euro

Nga Dritan Kaba 13 milion eurot e kapriços Rama, do ikin nga shkollat, spitalet, ndihma sociale, investimet publike, nga djersa e gjaku i familjeve shqiptare. Ne...

Gënjejnë NATO-n, jo më shqiptarët

Nga Dritan Kaba Ne buxhetin qe pritet te miratohet neser, qeveria e rilindjes genjen hapur NATO. Rritja e buxhetit te mbrojtjes eshte nje skandal, duke futur...

EDITORIAL

Dekretimi i Lleshit, Presidenti Ilir Meta: Kemi kohë deri në darkë

Kreu i shtetit, Presidenti Ilir Meta është pyetur sërish nga gazetarët në lidhje me dekretimin e Sandër...

FORUM

Ç’gallatë!

Nga Ylli Manjani  - Ç’gallatë! Gruevskin, mikun e Metës e paska ndihmuar Policia e Ramës të arratiset. Ndërkohë Meta kastile...

CDU në ethe: Kush do ta pasojë Angela Merkelin

Nga Sabine Kinkartz, Christoph Strack Edhe tre javë kanë mbetur nga kongresi i Partisë Kristiandemokrate në Hamburg, ku Angela...