E premte, Shkurt 22, 2019
Ballina Etiketimet Dritan Kaba

Etiketim: Dritan Kaba

Nuk na e ka fajin Bolton!

Nga: Dritan Kaba Në analizën e bërë nga Çim Peka ka diçka, me të cilën nuk bie dakord. Nuk është faji i Bolton nëse ndodh...

Vetëm për këtë fakt qytetarë bashkohuni me studentët. Revoltohuni!

Nga Dritan Kaba - Erdhi nga SHBA për t’i shërbyer qytetarëve të tij, bashkëkombasve me një rrogë qesharake, u tregua idealist. E morën e plasën...

Gazetari denoncon mashtrimin e Ramës: Për gojëtarët e “Rilindjes”

Gazetari Dritan Kaba, ka denoncuar me fakte mashtrimin e kryeministrit Edi Rama, i cili në programin qeverisë ka premtuar që buxheti për arsimin të...

Shqipëria drejt rrudhjes së frikshme. Vepra me antikombëtare e rilindjes!

Nga Dritan Kaba - Nderkohe ne Shqiperi ulet ne menyre te frikshme numri i lindjeve! Shqiptaret jo vetem po pakesohen nga emigrimi por edhe nga...

VIDEO/ Ironizon gazetari: Zgjohuni o “shpellarë” francezë, mësoni nga kryeministri ynë

Gazetari Dritan Kaba, duke marrë shkas nga protesta disaditore në Francë, ka shpërndarë një video dhe ka ironizuar kryeministrin Edi Rama. “Këta "shpellarët" francezë me...

Harxho 50 sekonda, të kuptosh sa do paguash për 13 vitet...

Nga Dritan Kaba Harxho 50 sekonda, të kuptosh sa do paguash për 13 vitet e ardhshme! Këto para do paguhen nga xhepat e shqiptareve, për...

”Kufinjtë”, Kaba: Aty Ramës iu çorr maska

Dritan Kaba, në një postim në facebook, ka komentuar takimin mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë. ''Rama ofendon Ramushin i thotë gomar. Ramushi ia kthen ti...

Grabitja me tender!

Nga Dritan Kaba - Bypass i Vlores 29 km-35.5 milion euro. Tender nderkombetar, i mkqyrur nga Organizmat e BE. I finacuar nga BEI dhe BERZH....

Kë po kërcënon Edi Rama

Nga Dritan Kaba - Vetëm një bastard si Edi Rama mund të ulërasë e të kërcënojë si kryetari i bandës, babain e një fëmijë, burrin...

Nastradini, gozhda, Rama dhe Fusha!

Nga Dritan Kaba - Parlamenti, vetëm me votat e rilindësve, i dha rrugë ligjit të grabitjes së pronës publike për llogari të firmës ‘Fusha’, alias...

EDITORIAL

Emrat kandidatë për kryeministër që pranon Opozita për Qeverinë Tranzitore

Djegia e mandatëve të deputetit fut në krizë politike, kushtetuese dhe shoqërore vendin. Parlamenti nuk mund të...

FORUM

Monologu i Ramës, në panik, i tmerruar, arrogant …

Nga Kastriot Islami/ Sonte në konferencën e shtypit, Rama gulconte nga frika, nga paniku…Atij i merrej fryma nga...

Pse mbërritëm deri këtu?

Nga Jamarbër Malltezi* Situata aktuale është krejtë sisht anormale, por nuk është aksidentale. Kjo situatë është pasojë e...