Ballina Etiketimet Dritan Hila

Etiketim: Dritan Hila

Di gjë Donaldi, apo Thaçi e bën me mendje të vet?

Nga Dritan Hila - Sulmi që Hashim Thaçi bën ndaj Berishës praktikisht nuk është asgjë më shumë se një bombë trymuese. Berisha është targeti i...

Për Luanin, në vend të një rekuiemi!

Nga Dritan Hila Ngase jemi populli që fjalët e mira i kemi vetëm për të vdekurit, është e vështirë të gjesh fjalë që nuk i...

Çfarë e pret Donald Lu!

Nga Dritan Hila -  Një ndër gjërat zbavitëse të Shqipërisë është mendësia prej province që kanë banorët e saj për të interpretuar politikën botërore. E...

Çështja e varrezave, Hila: Gjenerali shqiptar përfundoi duke pirë me atasheun...

Drejtuesi i emisionit "Arena", Dritan Hila i ftuar në emisionin e lajmeve në Ora News tha se emrat e negociatorëve për negociatat me Greqinë...

“LSI, çfarë do të ndodhë pas 27 janarit?

Nga Dritan Hila (Editorial i emisionit “Arena ” në Ora News) Monika Kryemadhi hyn tek ajo kategori që quhen politikanë profesionistë.  Rrugëtimin e saj në profesionin...

Lutemi pak transparencë me grekun

Ligji i Luftës është ndër më qesharakët që edhe nëse vazhdon e rri në fuqi, i bën turp fqinjëve tanë dhe nuk mund të...

Çfarë po bën Rusia në Serbi?

Diplomati Agim Nesho i ftuar në "Arena" nga Dritan Hila në Ora News, thotë se Rusia ka rritur ndjeshëm influencën në Serbi. Nesho: Influenca e...

Tashmë Rama i ka të gjitha, por nuk di ti përdorë

  Nga Dritan Hila Pas Asamblesë së partisë në pushtet janë dy faktorë që do të përcaktojnë të ardhmen e kësaj partie dhe qeverisjen e vendit....

A ishte e nevojshme letra e Metës për Trump?

Nga Dritan Hila. Letra me anë të së cilës Ilir Meta i kërkonte ndjesë presidentit amerikan Donald Trump, për votën shqiptare që përkrahte rezolutën me...

Vota kundër SHBA, Shqipëria penalizohet në terma afatgjatë

Nga Dritan Hila Rezoluta e sponsorizuar nga Turqia dhe Jemeni nuk kishte asnjë pasojë ndaj SHBA. Ishte një fletë-rrufe ku Turqia dhe vendet arabe morën...

EDITORIAL

Pse po survejohet shtëpia e një ish-ministri të PS?

Burime brenda organit të Prokurorisë tregojnë se po hetohet me shumë intensitet dosja ndaj një ish-ministri të...

FORUM

Rama, Xhafaj e Veliaj, të tre kundër krimit pa llogaritur PD-në anash

Nga Lorenc Vangjeli - Gjithçka ka ndodhur në më pak se dy javë. Një rrokullisje që pritej, por...

Debati për ndarjen e Kosovës krijon konfuzion të madh

Prof. David L. Phillips, i cili së fundi u tërhoq nga pozicioni si këshilltar i qeverisë së...