E martë, Korrik 17, 2018
Ballina Etiketimet Dritan Hila

Etiketim: Dritan Hila

Çfarë e pret Donald Lu!

Nga Dritan Hila -  Një ndër gjërat zbavitëse të Shqipërisë është mendësia prej province që kanë banorët e saj për të interpretuar politikën botërore. E...

Çështja e varrezave, Hila: Gjenerali shqiptar përfundoi duke pirë me atasheun...

Drejtuesi i emisionit "Arena", Dritan Hila i ftuar në emisionin e lajmeve në Ora News tha se emrat e negociatorëve për negociatat me Greqinë...

“LSI, çfarë do të ndodhë pas 27 janarit?

Nga Dritan Hila (Editorial i emisionit “Arena ” në Ora News) Monika Kryemadhi hyn tek ajo kategori që quhen politikanë profesionistë.  Rrugëtimin e saj në profesionin...

Lutemi pak transparencë me grekun

Ligji i Luftës është ndër më qesharakët që edhe nëse vazhdon e rri në fuqi, i bën turp fqinjëve tanë dhe nuk mund të...

Çfarë po bën Rusia në Serbi?

Diplomati Agim Nesho i ftuar në "Arena" nga Dritan Hila në Ora News, thotë se Rusia ka rritur ndjeshëm influencën në Serbi. Nesho: Influenca e...

Tashmë Rama i ka të gjitha, por nuk di ti përdorë

  Nga Dritan Hila Pas Asamblesë së partisë në pushtet janë dy faktorë që do të përcaktojnë të ardhmen e kësaj partie dhe qeverisjen e vendit....

A ishte e nevojshme letra e Metës për Trump?

Nga Dritan Hila. Letra me anë të së cilës Ilir Meta i kërkonte ndjesë presidentit amerikan Donald Trump, për votën shqiptare që përkrahte rezolutën me...

Vota kundër SHBA, Shqipëria penalizohet në terma afatgjatë

Nga Dritan Hila Rezoluta e sponsorizuar nga Turqia dhe Jemeni nuk kishte asnjë pasojë ndaj SHBA. Ishte një fletë-rrufe ku Turqia dhe vendet arabe morën...

Kanosja ndaj Hilës, Manjani: Dhunë shtetërore, Prençi të dorëhiqet

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, në një status në facebook, ka mbështetur gazetarin Dritan Hila. Reagimi ka ardhur pasi Hila denoncoi kanosjen që Drejtori...

Dritan Hila, Ramës: Je ortak i kazanëve mediatikë

Analisti Dritan Hila ka shpërthyer ndaj kryeministrit Edi Rama pas akuzave të këtij të fundit ndaj gazetarëve dhe mediave. Në një postim në rrjetet...

EDITORIAL

Gjykatën Kushtetuese e vdesin përfundimisht

-A kanë anëtarët e KPK dhe institucioneve të tjera të Vettingut nipër, mbesa apo kushërinjë, të cilat...

FORUM

“Shqiptarët në Serbi kërkojnë të drejta të njëjta me ato të serbëve të Kosovës”

Përfaqësuesit politikë të shqiptarëve të tri komunave në jug të Serbisë, Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë, po kërkojnë...

“Ndërhyrje ruse” në marrëveshjen Greqi-Maqedoni?!

Biznesmenë nga Greqia të afërt me Rusinë pretendohet të kenë shpërndarë para në Maqedoni për të nxitur...