E martë, Nentor 13, 2018
Ballina Etiketimet Drejtesi

Etiketim: drejtesi

“The Washington Times” godet Ramën: Reforma malinje e ktheu Shqipërinë në...

The Washington Times godet sërish qeverinë shqiptare. Një shkrim tjetër ka pasuar atë për ambasadorin amerikand Donald Lu, për të cilin u tha se...

8 “dashuritë” e BE-së për Shqipërinë, Vasili: E do vendin me...

Kreu i grupit parlamentar i LSI-së, Petrit Vasili, përmes një statusi në facebook, ka renditur 8 ''dashuritë'' që sipas tij, ka Ambasada e BE-së...

Rama: Drejtësia peng, shteti në prag të rënies!

... mirë që kemi komisionerin për zgjerimin, atë Hahn-in e Europës që vjen e shkon e prapë vjen! Si personazh i ERT-së. Vjen e...

Raporti për drejtësinë/ EURALIUS: Ka vonesa, çdo institucion i ri varet...

Misioni i Bashkimit Europian në Tiranë, EURALIUS, publikoi një raport mbi projektin “Konsolidimi i sistemit të drejtësisë në Shqipëri”, që përfshin periudhën nga vera...

Kamëz/Vrasja e 53-vjeçarit, familjarët: Drejtësi ose hakmarrje

Janë të tronditur nga vrasja e të vëllait nga dy të rinjtë, por familjarët e 53-vjeçarit Agim Boci kërkojnë drejtësi, ose të në kundërtën,...

Studentët e fakultetit të drejtësisë, protestë për lirimin e 11 kukësianëve

Dhjetëra studentë të fakultetit të drejtësisë kanë protestuar sot për lirimin e 11 kukësianëve të arrestuar gjatë tubimit në Rrugën e Kombit. Të rinjtë kanë...

Spartak Ngjela: Politikanëve do t’u konfiskohen pasuritë e krimit

Nga Spartak Ngjela "Hyni nga porta e ngushtë; se porta e gjerë dhe e hapur ju çon në shkatërim". Kështu ka thënë Jezusi si porosi mbi...

Tragjedia e 9 janarit, familjarët: Krim shtetëror, ja çfarë presim

Kur kanë kaluar 14 vite nga tragjedia e 9 Janarit, familjarët nuk kanë rreshtur së kërkuari drejtësi për viktimat. Shoqata 9 Janari përkujton sot...

U vetëflijua në Rinas, babai i 23-vjeçarit: Prokuroria hesht, do hidhem në...

Ka kaluar një vit nga ngjarja e rëndë e vetëflijimit të 23-vjeçarit, Jurgen Kapllanaj, i cili u hodh nga terminali i aeroportit "Nënë Tereza"....

Kush është ministri dhe ish-ministri tjetër që po hetohet në fshehtësi?

Rasti Tahiri tashmë vijon të hetohet nga prokuroria e krimeve të rënda. Por ende pa mbaruar dosja Tahiri nga prokuroria e krimeve të rënda,...

EDITORIAL

Manjani: Rama shkeli kushtetutën, një ushtarak s’mund të jetë ministër

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani e ka cilësur shkelje të rëndë Kushtetuese, propozimin e kryeministrit Edi Rama,...

FORUM

Papa Françesku, audiencë të veçantë për vitin e Skënderbeut

Papa Françesku do të presë në një audiencë të veçantë përfaqësues të popullit shqiptar. Në kuadër të...

Fundi i Luftës së Parë Botërore – Asgjë nuk ka kaluar!

100 vjet pas Luftës së Parë Botërore, Evropa është përplot frikë dhe paralajmërime. Ai që beson se...