E shtunë, Janar 19, 2019
Ballina Etiketimet Drafti

Etiketim: drafti

SPAK-u, ja procedura e verifikimit, anëtarët e komisionit do zgjidhen me...

Maxhoranca dhe opozita miratuan sot me konsensus ligjin e SPAK, pjesë e 6 ligjeve të mbetura të reformës në drejtësi, pas miratimit të vettingut....

PD “kundër” draftit të Euralius për emërimin e gjyqtarëve

Me nisjen e parashikuar të mbledhjes së komisionit të posaçëm për reformën në drejtësi,  bëhet me dije po se diskutohet projekt-ligji për vlerësimin e...

Rama thotë merruni vesh me SHBA dhe BE, por drafti është...

Detajet që kanë dalë sot nga negociatorët e reformës në drejtësi tregtojnë se jo vetëm që Partia Socialiste ka qëndrimet e saj të panegociueshme...

Konsensusi/Meta: Të mblidhen negociatorët për finalizimin e draftit

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta ka kërkuar sot mbledhjen sa më parë të negociatorve për hartimin e dokumentit përfundimtar të reformës që do të...

Dom Gjergj Meta: Deputetë, ambasadori Lu ju ka kthyer në palaço...

Fakti që reforma në drejtësi po mundësohet vetëm nga presioni i ndërkombëtarët dhe deputetët shqiptarë nuk kanë rënë dakord për kalimin e saj me...

Lulzim Basha: Do djegim mandatet e deputetit publikisht tek Parlamenti

Një ditë pasi 33 deputetë të PS, LSI dhe PDIU firmosën dërgimin për miratim në Kuvend të ndryshimeve kushtetuese ka ardhur dhe reagimi i...

Zbardhet drafti i ekspertëve të PS për reformën në drejtësi

Është publikuar sot drafti i reformës në drejtësi, hartuar nga Grupi i Ekspertëve të Nivelit të Lartë, por që janë të PS. Drafti i...

EDITORIAL

VOA: 7 organizata i kërkojnë qeverisë të tërheqë 2 projektligjet mbi mediat online

Nga Zëri Amerikës/ Një grup prej 7 organizatash për mbrojtjen e të drejtave të njeriut, lirisë së fjalës...

FORUM

Putini në Beograd – Asgjë e re nga aleanca e vjetër

Prof. Lisen Bashkurti - Mbas një procesi parapërgaditor të gjatë Presidenti Putin erdhi në Serbi, ose thënë në...

“Bëhuni gati për fjalën e radhës, bashkim”

Nga Veton Surroi Teksti i këngës për bashkim tingëllon më së qarti serbisht. 1. Në vitin 2018 u legjitimua fjala...