E entje, Shtator 20, 2018
Ballina Etiketimet Drafti

Etiketim: drafti

Vettingu në politikë, Ermonela Felaj: Drafti i PD-së një kopje e...

Deputetja e Partisë Socialiste, Ermonela Felaj, e ftuar në studion e ‘Report Tv’ ka folur mbi zhvillimet e fundit në vend lidhur me situatën politike dhe...

Koncesionet dhe PPP-të, Drafti: Rritje e kontrollit, të raportohet mbi ecurinë...

Ministria e Ekonomisë dhe Financave ka gati ndryshimet në ligjin “Për koncesionet dhe partneritetin Publik Privat”, nëpërmjet të cilit synon të rrisë kontrollin e...

Drafti në Kuvend – Hetimi i zyrtarëve të korruptuar, reformohet Policia...

Policia gjyqësore do t’i nënshtrohet një reforme të thellë për t’u kthyer në një prej strukturave bazë që do të hetojë korrupsionin e zyrtarëve...

Drafti/ Vetingu i Policisë në tre faza, sipas sistemit “Ujvarë”

Vetingu në Policinë e Shtetit, Gardë dhe SHÇBA, që u prezantua sot në Kuvend si projektligj nga Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, do të...

Drafti/ Sa do iu kushtojë shqiptarëve katalizatori i makinës për të...

Ministria e Mjedisit dhe ajo e Transporteve po hartojnë një draft i cili do të ndryshojë normat e shkarkimit të gazrave të mjeteve në...

Aministia, qeveria miraton draftin me dhjetëra kategori përfituesish

Qeveria miraton draftin për amnisti ndaj të burgosurve. Drafti, i cili iu dorëzua kabinetit të ministrave nga ministria e Drejtësisë, parashikon dhjetëra kategori përfituesish. Risia...

Drafti i buxhetit për 2017-ën mbërrin në Kuvend, prezantohet në Konferencën...

Drafti i projektbuxhetit të vitit 2017 si dhe paketa fiskale që shoqëron atë,  u pezantuan të mërkurën në Konferencën e Kryetarëve në Kuvend. Drafti...

Drafti për drogën, për konsum vetjak nuk dënohesh

Droga, duket se prej kohësh është kthyer në një problem madhor për qeverinë dhe për të shmaguar vështirësitë për mungesën e një legjislacioni të...

SPAK-u, ja procedura e verifikimit, anëtarët e komisionit do zgjidhen me...

Maxhoranca dhe opozita miratuan sot me konsensus ligjin e SPAK, pjesë e 6 ligjeve të mbetura të reformës në drejtësi, pas miratimit të vettingut....

PD “kundër” draftit të Euralius për emërimin e gjyqtarëve

Me nisjen e parashikuar të mbledhjes së komisionit të posaçëm për reformën në drejtësi,  bëhet me dije po se diskutohet projekt-ligji për vlerësimin e...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji - Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë...