E mërkurë, Janar 16, 2019
Ballina Etiketimet Drafti

Etiketim: drafti

Drafti në Kuvend/ Shkrihen ALUIZNI, AKP dhe Hipoteka, krijohet “Kadastra”, në...

Agjencia e Legalizimeve, ajo e Kompensimit të ish-Pronarëve dhe ajo e Hipotekave do të shkrihen për të funksionuar në një njësi të vetme, në...

Personat që nuk mund të marrin tendera dhe koncesione

Qeveria i jep një tjetër goditje krimit tashmë jashtë mureve të burgut. Tetë kategori personash nuk do të kenë më të drejtë të marrin...

Vettingu në politikë, Ermonela Felaj: Drafti i PD-së një kopje e...

Deputetja e Partisë Socialiste, Ermonela Felaj, e ftuar në studion e ‘Report Tv’ ka folur mbi zhvillimet e fundit në vend lidhur me situatën politike dhe...

Koncesionet dhe PPP-të, Drafti: Rritje e kontrollit, të raportohet mbi ecurinë...

Ministria e Ekonomisë dhe Financave ka gati ndryshimet në ligjin “Për koncesionet dhe partneritetin Publik Privat”, nëpërmjet të cilit synon të rrisë kontrollin e...

Drafti në Kuvend – Hetimi i zyrtarëve të korruptuar, reformohet Policia...

Policia gjyqësore do t’i nënshtrohet një reforme të thellë për t’u kthyer në një prej strukturave bazë që do të hetojë korrupsionin e zyrtarëve...

Drafti/ Vetingu i Policisë në tre faza, sipas sistemit “Ujvarë”

Vetingu në Policinë e Shtetit, Gardë dhe SHÇBA, që u prezantua sot në Kuvend si projektligj nga Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, do të...

Drafti/ Sa do iu kushtojë shqiptarëve katalizatori i makinës për të...

Ministria e Mjedisit dhe ajo e Transporteve po hartojnë një draft i cili do të ndryshojë normat e shkarkimit të gazrave të mjeteve në...

Aministia, qeveria miraton draftin me dhjetëra kategori përfituesish

Qeveria miraton draftin për amnisti ndaj të burgosurve. Drafti, i cili iu dorëzua kabinetit të ministrave nga ministria e Drejtësisë, parashikon dhjetëra kategori përfituesish. Risia...

Drafti i buxhetit për 2017-ën mbërrin në Kuvend, prezantohet në Konferencën...

Drafti i projektbuxhetit të vitit 2017 si dhe paketa fiskale që shoqëron atë,  u pezantuan të mërkurën në Konferencën e Kryetarëve në Kuvend. Drafti...

Drafti për drogën, për konsum vetjak nuk dënohesh

Droga, duket se prej kohësh është kthyer në një problem madhor për qeverinë dhe për të shmaguar vështirësitë për mungesën e një legjislacioni të...

EDITORIAL

Ligji i kadastrës, Luan Rama: Shpërdorim flagrant të procesit kushtetues

Zëvendëskryetari i LSI-së, Luan Rama ka deklaruar se miratimi i “Ligjit për Kadastrën” vjedhurazi është një nga...

FORUM

KADASTRA – Përtej fantazisë së Enver Hoxhës

Nga Sonila Bejtja / Kushdo që lexon këto ditë me vëmendje dhe pa qenë aspak jurist, dy dekretet...

Njohje e Kosovës, brenda kufijve të sotëm

Nga Harry BAJRAKTARI Illyria- New York Për Kosovën nuk është i pranueshëm asnjë opsion tjetër, përveç njohjes reciproke...