E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Dosja

Etiketim: dosja

Historia tragjike e pushkatimit të poetit Trifon Xhagjika

Nga Mero Baze - Gjithçka ka nisur më 20 korrik 1963. Një shofer i parkut automobilistik të Korçës, ka trokitur në Degën e Punëve të...

Rihapet dosja e shekullit? Provat e Izet Haxhisë në gjykatë

Avokati i Izet Haxhisë, ish-truprojës së Sali Berishës të dënuar me 25 vjet burg për vrasjen e Azem Hajdarit paraqiti sot në Gjykatën e...

Rihapet dosja e Azem Hajdarit? E bija zihet ngushtë: Nuk dua…

Pas 19 vitesh, Izet Haxhia rikthehet në Tiranë për të vuajtur dënimin me 25 vite burg që ka marrë nga të gjitha shkallët e...

”Policia të marrë vota për PS”, LSI rihap çështjen ndaj Ramës...

Lëvizja Socialiste për Integrim, kërkon të rihap çështjen ndaj deklaratës së Edi Ramës gjatë fushatës zgjedhore të 25 qershorit, ku kërkonte përfshirjen e policisë...

Shtyhet sërish gjyqi ndaj Rroshit, ndryshon avokati

Për herë të dytë, Gjykata e ka shtyrë seancën ndaj ish-kryebashkiakut të Kavajës Elvis Rroshi. Ai akuzohet për falsifikimin e formularëve, vulave dhe stampave...

Zgjaten hetimet për Tahirin, Prokuroria pret dosje nga…

Në seancën e kësaj të enjte në Kuvend u priste një rikthim i ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Deputeti i pavarur kishte regjistruar emrin...

Avokati i Skënderbeut pranon trukimet dhe ka fajësuar lojtarët për të...

Raporti voluminoz i UEFA-s në lidhje me Skënderbeun dhe argumentimin që i është bërë kërkesës për përjashtim 10-vjeçar nga kupat e Europës ka në...

Dosja “Habilaj”, dyshimet që shoqërojnë ekstradimin e Nezer Seitit (VIDEO)

Nga: Klodiana LALA Nezar Seiti, i dyshuar si financier i grupit kriminal “Habilaj” u ekstradua drejt Italisë ku do të përballet me drejtësinë e këtij shteti. [youtube...

Byzylykët elektronikë, Gjykata: Prokuroria të nisë hetimet

Gjykata e Apelit ka udhëruar Prokurorinë që të regjistrojë një procedim penal për çështjen e byzylykëve të shërbimit të provës në Ministrinë e Drejtësisë. Ky...

Tahiri mbërrin te Krimet; Do flas për Habilajt, Sotën dhe Audin

Ish-ministri Saimir Tahiri i shoqëruar nga avokati i tij, Maks Haxhia, është paraqitur te Krimet e Rënda. Ligji parashikon thirrjen e ish-ministrit të Brendshëm...

EDITORIAL

Ngjyrat e kryebashkiakut tironas, Erion Veliaj dhe portreti i rivales së tij

Erion Veliaj, kryebashkiaku tironas, vazhdon punën me projektet për një Tiranë europiane. Këtë të shtunë, Veliaj ka...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...