Ballina Etiketimet Dortmundi

Etiketim: Dortmundi

Humbja me Dortmundin, Riberi zbraz inatin tek gazetari

Bajerni i Mynihut mori një humbje tronditëse në fundjavë përballë skuadrës së Dortmundit me përmbysje me rezultatin 3 me 2. Ndërsa vetë lojtari i Bajernit...

Sulmuesi i Barçës huazohet te Dortmundi dhe nis menjëherë stërvitjen (VIDEO)

Sulmuesi spanjoll i Barcelonës, Paco Alcacer është larguar nga klubi katalanas, për t’iu bashkuar gjermanëve të Borussias së Dortmundit. Palët kanë rënë dakord që ish...

Sezoni për ”Big-ët”, Dortmundi thyen kampionët e Anglisë

Është zhvilluar në Chicago ndeshja e parë e “International Champions Cup 2018”, mes Dortmundit e Manchester City-t e mbyllur me fitoren e gjermanëve. Goli i...

VIDEO/ Dortmundi sheh ‘apokalipsin’, Schalke bën mrekullinë në pjesën e dytë

Dramë e pabesueshme në stadiumin ‘Signal Iduna Park’. Skuadra e Schalke ka bërë një nga përmbysjet më të mëdha për këtë sezon në elitën e...

Dortmundi i jep goditje të fortë Barçës për super talentin

“Dembele nuk është afër transferimit në Barcelonë”, insiston Ëatzke i Dortmundit. Shefi ekzekutiv i Borussia Dortmundit, Hans-Joachim Ëatzke, i është kundërpërgjigjur Barcelonës për Ousmane Dembelen. Menaxheri...

VIDEO/ ‘Plas’ sherri edhe tek Dortmundi, Dembele kapet me shokun e...

Nuk ka kaluar shumë kohë nga përleshja e Neymarit me shokun e skuadrës, ndërsa ditën e sotme pothuajse një situatë e ngjashme ka ndodhur...

VIDEO/ Gola dhe përmbysje, Dortmundi në finale të Kupës së Gjermanisë

Dortmundi ka mposhtur Bayernin në gjysmëfinale të Kupës së Gjermanisë me rezultat 3-2, duke u kualifikuar në finale. Golat për Dortmundin i shënuan Reus (19),...

Dortmundi ndalet sërish, Avdijaj shënon golin e parë me Schalke-n

Katër ndeshjet e javës së 16 në Bundesligën gjermane të luajtura mbrëmjen e së martës kanë dhuruar rezultate surprizë, ku bie në sy një...

EDITORIAL

Policia e Shtetit pranon se Gruevski kaloi nga kufiri shqiptar për në Mal të Zi

Departamenti i Kufirit dhe Migracionit në Policinë e Shtetit ka reaguar sot lidhur kalimin në territorin shqiptar...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...