E hënë, Shtator 24, 2018
Ballina Etiketimet Donald Trump

Etiketim: Donald Trump

Vizita në SHBA. Presidenti Meta në takimin e nivelit të lartë...

Presidenti Ilir Meta ndodhet në SHBA në kuadër të sesionit të ri të OKB ku marrin pjesë kryetarët e shteteve. Ditën e sotme Presidenti i...

“Burgoset” ylli i Donald Trump

Ylli i presidentit Donald Trump është rikthyer në bulevardin e Hollywood i shoqëruar me disa hekura dhe me kyç. Ylli është shkatërruar disa herë nga...

Thaçi flet rreth takimit me Trumpin

Presidenti, Hashim Thaçi, ka konfirmuar mundësinë e takimit me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, në margjina të Asamblesë së Përgjithshme...

Trump ashpërson sulmin ndaj prokurorit Jeff Sessions

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se “nuk ka prokuror të përgjithshëm”, duke bërë kështu sulmin më të ashpër kundër prokurorit Jeff...

Trump: SHBA shqyrton rritjen e pranisë amerikane në Poloni

Presidenti Donald Trump tha të martën se po shqyrton me shumë seriozitet shtimin e pranisë së trupave amerikane në Poloni. Ai i bëri komentet në...

Njeriu i Trump pranon të bëhet bashkëpunëtor i Prokurorisë

Ish-kryetari i fushatës presidenciale të Donald Trump-it, Paul Manafort, do të bashkëpunojë me hetimin që po kryen Prokurori i Posaçëm Robert Mueller, lidhur me...

Obama kritikon Donald Trump

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama ka kritikuar të premten republikanët bashkë me presidentin aktual, Donald Trump, si dhe u ka bërë thirrje...

Trumpin s’e lënë të qetë, një libër i ri kritikon ashpër...

Një libër i ri për Presidentin Donald Trump e përshkruan udhëheqësin amerikan si injorant deri në rrezikshmëri ndaj çështjeve botërore ndërsa administratën si jofunksionale...

Trump mungon në ceremonitë dhe përkujtimoren për senatorin McCain

Presidenti Donald Trump mungon në ceremonitë e përkujtimore që po zhvillohen për senatorin John McCain. McCain dhe Trump nuk u pajtuan për një numër...

Trump, gati për tarifa të tjera – Pritet të godasë të...

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Donald Trump po përgatitet që të godasë Kinën me tarifa në 200 miliardë dollarë mallra të tjerë të importit...

EDITORIAL

Ambasada e Amerikane reagon për dosjen “Shullazi”: Mbështesim prokurorët e guximshëm

Ambasada Amerikane në Tiranë, në përgjigje të interesimit të Zërit të Amerikës për situatën e krijuar në...

FORUM

Luan Rama: Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama -  Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por...

Për “tradhëtarët” e avionit dhe histerinë “patriotike” të tokës!

Nga Mentor Kikia - Tashmë dalldia e madhe kaloi. Avioni u kthye, edhe pse pati shumë lutje që...