E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Donald Lu

Etiketim: Donald Lu

Lu ikën nga Shqipëria, ja ku e emëron Shtëpia e Bardhë

Ambasadori i SHBA-së në Tiranë, Donald Lu do të largohet nga Shqipëria në korrik të këtij viti. Në faqen e internetit të Shtëpisë së Bardhë,...

Donald Lu shpallet ”Qytetar Nderi” i këtij qyteti

Ambasadori i SHBA-së në vendin tonë, Donald Lu, njihet për lirshmërinë që ka në detyrën e tij, dhe se gjërat për politikën i thotë...

Mjediset çlodhëse në kryeqytet, ja ku e ka kaluar fundjavën familja...

Kopshti Zoologjik i kryeqytetit pret çdo ditë vizitorë në mjediset e tij çlodhëse dhe të hapura për çdo aktivitet në natyrë. Por këtë herë ZooPark...

Flet zyrtari i DASH: Donald Lu largohet në verë

Zëvendës ndihmës Sekretari amerikan në detyrë, Mathew Palmer, ka deklaruar se ambasadori aktual amerikan, Donald Lu, do të largohet nga Shqipëria në verë. Në një...

Politika në tension, Vlahutin dhe Lu kapen “mat” duke…

Ambasadorët më me influencë në Shqipëri, ai i SHBA Donald Lu dhe e BE-së, Romava Vlahutin janë fotografuar teksa konsumojnë një drekë sëbashku sot...

Politika po “zien”, Donald Lu jep mesazhin e radhës

Ambasadori amerikan Donald Lu ka marrë pjesë në një takim me nxënës në një shkollë në Fier, ku i ka dhënë një mesazh brezit...

LGBTI/Donald Lu fton shqiptarët për ecjen me biçikleta (FOTO)

Ambasada Amerikane në Tiranë, ka dalë sot me një ftesë për të gjithë shqiptarët. Me një postim në faqen e saj në facebook, ambasada...

Lu shfaqet duke bërë shopping, i veshur sportiv bashkë me djalin

Disa momente për të shkarkuar stresin që të japin problematikat alla shqiptare. Dhe ku ka më mirë se me familjen! Pak ditë më parë, ambasadori...

Edi Rama replikon me Ambasadorin Amerikan

Qëndrimi i kryeministrit Edi Rama lidhur me akuzat e PD ndaj ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj është bërë sot shkak për replika mes Ambasadorit...

FOTOLAJM/ Ylli Manjani me Ambasadorin Lu

Ish-ministri Ylli Manjani është takuar sot me Ambadadorin e SHBA, Donald Lu. Takimi është zhvilluar në një prej lokaleve të njohura në qytet. Takimi ka...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji - Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë...

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...