E shtunë, Janar 19, 2019
Ballina Etiketimet Donald Lu

Etiketim: Donald Lu

Ambasadori Donald Lu: Votoni reformën ose do ndëshkoheni keq!

Është mbledhur sot komisioni i posaçëm për reformën e drejtësisë, ku të pranishëm kanë qenë Ambasadorja e BE-së, Romana Vllahutin dhe ambasadori i SHBA-së,...

Donald Lu: Ja çfarë pritet nga takimi Rama-Obama

Ambasadori i SHBA-ve në Tiranë, Donald Lu ka komentuar vizitën e kreut të qeverisë, Edi Rama në Uashingon. Në një postim në Facebook ai shprehet...

Fundi i Al Capone-ve shqiptarë

"Kur isha në universitet Hollywood nxori filmin e titulluar “The untouchables” ose në gjuhën shqipe “Të paprekshmit”. Aktori i famshëm shqiptaro-amerikan Robert De  Niro...

PS-LSI miratojnë draftin “Donald Lu”

Dje mori udhë drafti amerikan për në Parlament. Qeveria miratoi me ministrat e PS-së dhe LSI-së, siç donin amerikanët dhe BE-ja, projektligjin “Për Byronë...

Prapë dru nga Lu !

Tryeza e vëzhguesve vendorë për reformën zgjedhore mblodhi dje në një tavolinë, për herë të parë, Kryeministrin, Edi Rama, Kryetarin e Kuvendit, Ilir Meta...

Reforma në drejtësi, Ambasadori Lu takim me Kryeministrin Rama

Ambasadori amerikan Donald Lu vijon të jetë mjaft aktiv në procesin për finalizimin e Reformës në Drejtësi. Ai është parë sërish sot t’i drejtohet selisë...

Ky është Ambasadori Amerikan Donald Lu!

  Nga Nikoll Lesi. Donald Lu ka më pak se tre muaj që ka marrë detyrën si Ambasador i SHBA-së në Tiranë, por koha  e shkurtër...

EDITORIAL

Analizë e DW për Ramën: Qëndrim i ri i diplomacisë shqiptare ndaj marrëveshjes Kosovë-Serbi?

Nga radio shtetrore gjermane DW/ Kryeministri Edi Rama u dekretua ministër i Jashtëm nga presidenti shqiptar, Ilir Meta....

FORUM

Në fund, ‘Luftën e Ftohtë’ e fiton ‘Zëri i Amerikës’

Nga Alfred Lela - Në një rrafsh kulturor, Edi Rama është rive gauche, një intelektual i ‘bregut të...

Ardi Veliu, kryepolici që negocioi fundarratinë e Balilit

Nga Lorenc Vangjeli - Ka një ngulm maniakal në Tiranë për të t’u ndarë sipas një linje të...