E shtunë, Janar 19, 2019
Ballina Etiketimet Donald Lu

Etiketim: Donald Lu

Donald Lu deklaratë të fortë për Balilin: S’kanë vullnet për ta...

Ambasadori amerikan në Tiranë i është rikthyer edhe njëherë tjetër çështjes së Klement Balilit, i cili prej dy vitesh ndodhet në arrati. Lu tha se...

Donald Lu dëgjesë para Senatit për postin e ri: Nëse konfirmohem,...

Donald Lu, në përfundim të detyrës së tij si ambasador i SHBA në Shqipëri, ka marrë propozim për një angazhim të ri. Më herët...

Donald Lu: Reforma në drejtësi dhe Vettingu s’kanë dështuar

Ambasadori i SHBA në vendin tonë Donald Lu, e vlerëson ecurinë e procesit të vettingut në vendin tonë. I pyetur nga “BW” lidhur me pretendimet...

Urimi i ambasadorit Donald Lu: Sfida të reja brenda e jashtë...

Urimeve për besimtarët myslimanë në këtë ditë të shënuar të Fiter Bajramit u është bashkuar edhe ambasadori amerikan në vendin tone, Donald Lu. Me urimin...

Akuzat e PD-së për Xhafajn, Lu: Hetim të pavarur përgjimit

Pas takimit me Ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ambasadori i SHBA-së në Tiranë, Donald Lu është pyetur për çështjen ''Xhafaj''. Për akuzat e PD-së,...

Ministria e Brendshme zbardh takimin Xhafaj-Lu

Ministria e Brendshme, ka zbardhur takimin e Ministrit Fatmir Xhafaj, i cili priti në mesditë në zyrën e tij, Ambasadorin e SHBA në Tiranë,...

Ambasadori Lu “rrëmben” ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj

Ambasadori i Shteteve të bashkuara të Amerikës, Donald Lu zhvilloi sot një takim me ministrin Fatmir Xhafaj në Ministrinë e Brendshme. Pavarësisht se nuk dihet...

Donald Lu vishet kuq e zi

Jemi mësuar që atë ta shohim gjithmonë me kostumin e zyrtarit, ndërkohë që sot ambasadori i SHBA-ve në Tiranë, Donald Lu ka surprizuar me foton...

Lu ”pushton” gazetat për dosjen ”Tahiri”: Presione dhe ryshfete gjyqtarëve

Deklarata e një dite më parë e ambasadorit të SHBA-së, Donald Lu se ka presione dhe ryshfete për gjyqtarët, sot ka ''pushtuar'' titujt e...

Tahiri kërkon ndryshimin e masës së sigurisë, reagon ambasadori Lu: Jo...

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka kërkuar heqjen e masës “arrest shtëpie” dhënë Gjykata e krimeve të Renda. I pyetur nga “Balkanweb” për seancën që...

EDITORIAL

Analizë e DW për Ramën: Qëndrim i ri i diplomacisë shqiptare ndaj marrëveshjes Kosovë-Serbi?

Nga radio shtetrore gjermane DW/ Kryeministri Edi Rama u dekretua ministër i Jashtëm nga presidenti shqiptar, Ilir Meta....

FORUM

Në fund, ‘Luftën e Ftohtë’ e fiton ‘Zëri i Amerikës’

Nga Alfred Lela - Në një rrafsh kulturor, Edi Rama është rive gauche, një intelektual i ‘bregut të...

Ardi Veliu, kryepolici që negocioi fundarratinë e Balilit

Nga Lorenc Vangjeli - Ka një ngulm maniakal në Tiranë për të t’u ndarë sipas një linje të...