E premte, Shkurt 22, 2019
Ballina Etiketimet Donald Lu

Etiketim: Donald Lu

“Ëndrra” e Donald Lu-së bëhet realitet

Dy vjet pas deklaratës së ish-ambasadorit Amerikan, Donald Lu, autoritetet kanë arrestuar Klement Balilin, i quajtur si "Eskobari i Ballkanit". Disa herë, ambasadori amerikan...

Media në SHBA: Ja sa miliona pagoi Soros që Donald Lu...

Qëndrimet e Donald Lu-së në Tiranë pro Edi Ramës, duket se i kanë kushtuar shtrenjt Xhorxh Sorosit. Revista amerikane "American Thinker" shkruan se, Soros...

Ambasada amerikane: Rrugë të mbarë, ambasadori Lu

Pasi mandati i tij përfundoi në Tiranë, Ambasada e SHBA-ve në Tiranë i ka uruar rrugë të mbarë ambasadorit Donald Lu. Teksa qëndroi për 4...

Në prag të largimit, Donald Lu jep një mesazh të fortë...

Ambasadori amerikan në Tiranë Donald Lu ka folur për demokracinë si diçka që i bashkon të gjithë, amerikanë dhe shqiptarë. Në ditën ndërkombëtare të demokracisë,...

Donald Lu përshëndetet me Lulzim Bashën, i shkon në zyrë

Ambasadori amerikan Donald Lu ka takuar kreun e PD-së, Lulzim Basha, në zyrën e këtij të fundit në selinë e kësaj partie. Ambasadori Lu ka...

Pengu i Donald Lu: Gjuetia për peshqit e mëdhenj e pa...

Sezoni i ri i emisionit të ri Real Story ka nisur me një të ftuar special ambasadorin në ikje të SHBA Donald Lu.Lu rrëfeu...

Kryemadhi takim lamtumire me Donald Lu

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi priti sot në selinë e LSI në takimin e lamtumirës, Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të...

Ish-Kryeministri Berisha, takim lamtumire me ambasadorin Lu

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka zhvilluar një takim, siç e cilësoi ai, lamtumire me ish-ambasadorin amerikan në Tiranë Donald Lu. Berisha ka publikuar foton e takimit...

Gazeta e njohur “Washington Times”: Ambasadori Lu mbështetës i qeverisë korruptive...

Gazeta e njohur "Washington Times" (SHBA) i ka kushtuar një artikull Shqipërisë dhe diplomatëve amerikanë në vend, në veçanti Donald Lu-së, i cili edhe...

Pas deklaratës së Lu-së, Prokuroria kërkoi arrestimin e Tahirit

Ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, më 28 maj 2018, ju hoq masa e sigurisë "arrest shtëpie", ku u tha se do të hetohet në...

EDITORIAL

Shqipëria drejt kaosit total. Ndërkombëtarë, ndërhyni!

-Opozita, pas deklaratës së kryeministrit Rama, ka vendosur të radikalizojë qëndrimet në lidhje me protestat. Nuk do...

FORUM

Astrit Patozi: Shqipëria nuk do digjet, Rama e Basha hëngshin kokën me njëri-tjetrin

Nga Astrit Patozi SHQIPËRIA NUK DO TË DIGJET, EDHE PSE "BIJTË E SHQIPES" I KANË MARRË NË DUAR...

Sonila Meço: Shqiptarëve u ka “ngordhur” nervi i protestës

Nga Sonila Meço “Anketa Europiane e Cilësisë së Jetës e hartuar nga Komisioni Europian, në shtatorin e kaluar...