E dielë, Shkurt 17, 2019
Ballina Etiketimet Dollari

Etiketim: dollari

Çfarë po ndodh me Euron e Dollarin? Ja kursi i këmbimit

Pas festave të fundvitit ku Euro dhe Dollari humbën shumë pikë, duket se fundi monedha europiane dhe ajo amerikane e kanë marrë veten. Kështu sipas...

Kursi i këmbimit, Euro vazhdon rënien, lajme të mira nga Dollari

Nuk ka lajme të mira për Euron e cila vazhdon rënien e lirë prej disa ditësh. E kundërta ka ndodhur me Dollarin, që ka pasur...

Turqi, fjala më e kërkuar në Google për 2018, Dollari

Eshtë “dollar” fjala më e klikuar në Google në Turqi, sipas statistikave të publikuara nga gjiganti i internetit. Kulmi i kërkimit u regjistrua mes datave...

Kursi i këmbimit, lajme të këqija nga Euro dhe Dollari

Çfarë po ndodh me Euron dhe Dollarin në Shqipëri? Sipas Bankës së Shqipërisë, Euro ka rënë në nivele që nuk njiheshin prej vitesh, duke humbur...

Zgjedhjet e SHBA në bursa – Dollari dhe interesat e borxhit...

Tregjet e kapitalit në të gjithë botën janë rritur pas zgjedhjeve në Shtetet e Bashkuara, ku demokratët fituan Dhomën e Përfaqësuesve. Megjithatë, rezultati mund...

Dollari kap “majat”, ndërsa euro …

Dollari amerikan arrin majat edhe në tregun vendas. Sot monedha amerikane është kuotuar në nivelin e 110.29 lekëve, duke njohur rekordin më të madh...

Euro dhe dollari e nisin korrikun me ulje

Monedha vendase është shfaqur në rritje ditën e hënë, teksa tregu vendas i këmbimit valutor shënon çmime më të ulëta për euron dhe dollarin...

Nuk ndalet euro, rritje edhe dollari dhe paundi britanik

Në tregun valutor vendas euro edhe gjatë kësaj jave vazhdon të jetë në rritje. Sot ditë e hënë blihet me 128 lekë dhe shitet...

Euro e nis javën në rënie, zbret në 127 lekë. Kërcen...

Monedha e përbashkët e ka nisur javën me rënie, duke zbritur në 127.04 lekë, 0.13 lekë më pak se në fund të javës së...

Euro dhe dollari vazhdojnë rënien, shkaku: Shumë valutë cash në treg...

Monedha e përbashkët ka shënuar një tjetër rënie edhe gjatë ditës së sotme, duke vendosur një tjetër rekord të ulët të 10 viteve të...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Merkel dhe Mike Pence – dy botë përplasen

Nga DW/ Në Konferencën e Sigurisë në Mynih paraqitën pikëpamjet e tyre kancelarja, Angela Merkel dhe zëvendëspresidenti amerikan,...

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...