E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Dokumenti

Etiketim: dokumenti

PD, Spaho: Biznesmeni Bego fitoi tender 100 milionë lekë

Partia Demokratike ka publikuar ditën e sotme dokumentin që vë në dyshim deklaratën e një dite më parë të kreut të Grupit Parlamentar të...

Dokumenti “sekret” i vitit ‘59/ Si izoloheshin familjet e rrezikshme në...

Publikohet dokumenti “tepër sekret”, i 28 gushtit 1959 ku Prokurori i Përgjithshëm Aranit Çela bën raportin e një vizite vëzhguese në kampet e internimit...

Qazim Sejdini “blindon” Elbasanin, vendos 3 mijë kamera në të gjithë...

Një nga kryebashkiakët më të pasur të Shqipërisë, ai Elbasanit, Qazim Sejdini ka zhvilluar një tender për pajisjen me kamera në të gjithë qytetin,...

Publikohet për herë të parë dokumenti i SHIK për vrasjen e...

Në seancën e sotme gjyqësore ku ish-truproja i Sali Berishës, Izet Haxhiaj kërkoi rihapjen e dosjes “Hajdari” avokati i tij paraqiti një dokument të...

Dokumenti/ Ja si propozohet të jetë statuti i ri i PD-së

Zbardhet dokumenti politik i grupit politik të punës për statutin e ri të PD-së. Në draftin e publikuar nga Ora News, specifikohen konceptet politike...

Dokumenti i CIA-s/ Kush ishte komandanti që përdhunonte femrat në kampin...

Një dokument i CIA-s i 27 tetorit 1951, i deklasifikuar tashmë, hedh dritë mbi gjendjen në kampin e Tepelenës, ku prej vitit1949 mbaheshin mbi...

Dokumenti/ Berisha: Rama gënjen për skadimin e traktatit të Miqësisë me...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka sulmuar pasardhësin e tij Edi Rama, pasi akuzon këtë të fundin se mashtrimi i radhës nga qeveria është fakti se...

DOKUMENTI-Nga pensionet tek programet mësimore të Shqipes/ Emigrantët zbardhin 11 kërkesat...

Rreth dy javë më parë Ministri i Shtetit për Diasporën Pandeli Majko ishte në Greqi ku ka zhvilluar një sërë takimesh jo vetëm me...

DOKUMENTI/ Hetimi i grupeve kriminale, task-forcë për zbatimin e operacionit “Forca...

Prokuroria e Përgjithshme ka zbardhur pikat e marrëveshjes mes Arta Markut dhe ministrit Fatmir Xhafaj për hetimin e grupeve kriminale me rrezikshmëri të lartë...

PD: Rama të japë shpjegime në Kuvend për përjashtimin e opozitës...

Deputetët e grupit parlamentar të Partisë Demokratike kanë paraqitur në mbledhjen e sotme të Komisionit të Integrimit kërkesën për shpjegime nga kryeministri Edi Rama...

EDITORIAL

Prestigjozja ‘The Economist’ numëron arsyet përse nuk do të ndryshojnë kufijtë Serbi-Kosovë

Në muajin gusht, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ai i Kosovës, Hashim Thaçi, njoftuan në një...

FORUM

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...