E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Dita Kombëtare

Etiketim: Dita Kombëtare

“Dita Kombëtarë” e Katalonjës, një milion njerëz marshojnë në rrugë

Rreth një milion njerëz dolën në rrugët e Barcelonës të martën, për të shënuar “Ditën Kombëtare” të Katalonjës, duke shfaqur sërish mbështetjen e pakufizuar...

Festohet në Tiranë 88-vjetori i Ditës Kombëtare të Arabisë Saudite

88-vjetori i Ditës Kombëtare të Arabisë Saudite u festua edhe në Tiranë. Për të celebruar këtë ditë, Ambasada e Arabisë Saudite në vendin tonë organizoi...

Festa e Bastijës; Presidenti Nishani uron Presidentin Hollande

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, ka uruar homologun e tij francez, Fransua Holond, me rastin e Festës Kombëtare të Francës, Ditën e Bastijës. Kreu i shtetit...

EDITORIAL

Presidentit Meta për “Deutsche Welle”: Opozita një hap pas, kryeministri dy hapa prapa

Presidenti Meta ishte në Gjermani në Konferencën e Sigurisë, ku takoi kancelaren gjermane Merkel si dhe u...

FORUM

Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese

Nga Albert Vataj SOT 28 VITE MË PAS Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese Cili...

Nesër qytetarët të marrin mbrapsht Parlamentin e vjedhur nga bandat

Nga Klevis Balliu Duke ndjekur dje disa emisione politike, konstatova klithmat e disa analistëve dhe antarëve të mazhorancës...