E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Dita Kombëtare

Etiketim: Dita Kombëtare

“Dita Kombëtarë” e Katalonjës, një milion njerëz marshojnë në rrugë

Rreth një milion njerëz dolën në rrugët e Barcelonës të martën, për të shënuar “Ditën Kombëtare” të Katalonjës, duke shfaqur sërish mbështetjen e pakufizuar...

Festohet në Tiranë 88-vjetori i Ditës Kombëtare të Arabisë Saudite

88-vjetori i Ditës Kombëtare të Arabisë Saudite u festua edhe në Tiranë. Për të celebruar këtë ditë, Ambasada e Arabisë Saudite në vendin tonë organizoi...

Festa e Bastijës; Presidenti Nishani uron Presidentin Hollande

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, ka uruar homologun e tij francez, Fransua Holond, me rastin e Festës Kombëtare të Francës, Ditën e Bastijës. Kreu i shtetit...

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

10 sfidat e Ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshi

Nga Roland Qafoku Colin Powell ishte gjenerali me 4 yje i ushtrisë amerikane, por edhe kur u emërua...

Për 28 Nëntorin Skënderbejan

Nga Heral A. Saraçi Po përkujtojmë 550 vjetorin Heroit tonë Kombëtar Skënderbeut. Kjo ngjarje e shënuar mbarëkombëtare po...