Ballina Etiketimet Dimer

Etiketim: dimer

Pamjet fantastike nga maja e malit të Tomorrit në dimër (VIDEO)

Alpinisti Fation Plaku dhe grupi i tij janë ngjitur në këto ditë të ftohta të dimrit në malin e Tomorrit. Ata kanë udhëtuar për...

Pse plakemi më shpejt në dimër? Ja arsyet dhe çfarë të...

Plakja dhe moti i ftohtë janë një kombinim jo dhe aq i mirë. Temperaturat e ulëta lënë gjurmë në shëndet dhe zmadhojnë shenjat fillestare...

Ushqimet që nevojiten për në dimër

Atmosfera festive e fundvitit, bora e bardhë, bashkimi i familjes përreth pajisjeve ngrohëse, batanijet e ngrohta, dimri sjell momente shumë të gëzueshme. Nga ana...

Turizëm në dimër, familja gjermane eksploron natyrën e Shqipërisë

Jashtë sezonit që sjell fluks, larg komoditetit të hoteleve dhe zhurmës së qyteteve. Është historia e një familjeje të re nga Gjermania që në një...

Dieta e dimrit

Në stinën e dimrit, predispozita për të shtuar disa kilogramë rritet. Kjo ndodh kryesisht për arsye se dita është më e shkurtër dhe na...

Meteorologët: Ulen temperaturat, ja kur pritet dëborë

Pas një moti të ngrohtë, mbërrijnë së fundi edhe ditët e ftohta. Meteoalb njofton se ditët në vijim do të mbeten të kthjellta, por...

Shqipëria, një nga destinacionet më të mira për të pushuar në...

Sezoni i verës mund të ketë përfunduar, por kjo nuk do të thotë që nuk mund të largoheni nga rutina juaj normale e përditshme...

Në Kukës banorët vishen me xhupa

Për banorët e Kukësit ditët e nxehta morën fund. Në mënyrë të menjëhershme ata po përballen me temperatura të ulta, të cilat i kanë...

Ja pse keni probleme me kapsllëkun më shpesh gjatë verës sesa...

Le ta pranojmë: kapsllëku është gjëja më e tmerrshme që mund t'ju ndodhë, sidomos gjatë pushimeve. Por, fatmirësisht, nuk jeni të vetmit. Rreth 16% e...

Nesër bie borë, ja çfarë parashikohet

Gjatë ditës së sotme do të mbizotërojë një mot i paqëndrueshëm, me reshje shiu dhe bore në lartësitë 600 metra mbi nivelin e detit....

EDITORIAL

Emrat kandidatë për kryeministër që pranon Opozita për Qeverinë Tranzitore

Djegia e mandatëve të deputetit fut në krizë politike, kushtetuese dhe shoqërore vendin. Parlamenti nuk mund të...

FORUM

Edi Ramës duhet t’i ndalohet me ligj të merret me politikë

Kim Mehmeti Shqiptarinë e kanë ngulfatur politikanët si Kryeministri aktual i Shqipërisë, të cilët posa bëhen burrështetas, e...

Gjekmarkaj i bën thirrje BE-së dhe Italisë: Mund të shkojmë drejt përplasjes civile, ndërhyni

“Radio Vatikani” ka realizuar një intervistë me pedagogun Agron Gjekmarkaj, i cili ka bërë një apel të...