E shtunë, Nentor 17, 2018
Ballina Etiketimet Digjet

Etiketim: digjet

FOTO/ U dogj pasi mori flakë makina, ndërron jetë

Shkëlqim Çela, 53-vjeç, i cili mbrëmjen e djeshme pësoi djegie të mëdha në trup si pasojë e marrjes flakë të makinës së tij, ka...

Shqipëria “digjet”, mbi 100 zjarre vetëm në muajin Gusht

Mbi 100 vatra zjarri dhe mijëra hektarë me pisha te djegura vetëm në muajin Gusht. Ky është bilanci katastrofik i kësaj vere në Gjirokastër. Për...

900 vatra zjarri dogjën Shqipërinë, 280 rrezikuan jetën e qytetarëve

Emergjencat civile e kanë konsideruar situatën që u regjistrua në Shqipëri përgjatë muajve të verës me zjarret që shpërthyen në shumë zona të vendit...

Digjet “Audi” i pronarit të autobuzave në Vlorë, Policia: E qëllimshme

Një makinë është djegur në mesnatë tek Uji i Ftohtë në Vlorë. Audi ishte në pronësi të pronarit të një kompanie autobuzash, A.Rr dhe...

U digjet shtëpia, të moshuarit prej 10 ditësh në qiell të...

Prej 10 ditësh, Tahir dhe Laje Kuçi, 88 dhe 77 vjeç, jetojnë në qiell të hapur. Çiftit të të moshuarve në fshatin Rrashkullaj të...

Shqipëria në flakë, EC: 19 vatra të tjera, ja gjendja në...

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 19 vatra zjarri në qarqet Tiranë, Dibër, Elbasan, Vlorë, Gjirokastër. Në operacione për...

Digjet streha e LGBT-së pranë Muzeut (VIDEO)

Një banesë pranë Muzeut Historik është përfshirë nga flakët këtë të premte. Ndërtesa mësohet se përdorej nga LGBT. Siç duket edhe nga pamjet, ndërtesa...

Manjani: Shqipëria po ndriçon nga drita e partisë, i është vënë...

Situata me zjarret në vend është duke u rënduar, aq sa qeveria ka kërkuar ndihmë tek fqinjët, për të marrë në kontroll vatrat e...

Rëndohet situata e zjarreve, 15 vatra në 24 orë

Gjatë 24 orëve të fundit deri në orën 09:00 të mëngjesit të sotëm, janë shënuar 15 vatra zjarri në qarqet Shkodër, Tiranë, Vlorë, Korçë,...

Panik në Llogara, makina përfshihet nga flakët në ecje (Foto+Video)

Një automjet është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm në qafën e Llogarasë duke shkaktuar panik e kaos tek pushuesit e shumtë që janë...

EDITORIAL

Pikëpyetjet e ministrit Damian Gjiknuri për anullimin e koncensionit të naftës në detin Jon

Një lajm i dytë nga fjala e ministrit të Energjisë dhe Infrastrukturës ka të bëjë me anulimin...

FORUM

17 nëntori i Tiranës antifashiste

Nga Luan Rama, nënkryetar i LSI-së Tirana antifashiste sot kremton ditën e çlirimit prej pushtuesve nazifashistë. Tirana antifashiste...

Ç’gallatë idiote!

Nga Ylli Manjani  - Ç’gallatë! Gruevskin, mikun e Metës e paska ndihmuar Policia e Ramës të arratiset. Ndërkohë Meta kastile...