E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Dhurata Cupi

Etiketim: Dhurata Cupi

Deputetja e PD, Ahmetajt: Hiq dorë nga propaganda e tenderave

Deputetja e PD, Dhurata Çupi i ka bërë thirrje ministrit të Financave, Arben Ahhmetaj që të heqë dot nga tenderat fiktivë dhe konçensionet por...

Masakra e Matit, reagon deputetja: Kjo qeveri e ka kthyer jetën...

Deputetja e PD-së, Dhurata Çupi, ka dënuar ashpër ngjarjen e sotme në Mat, ku mbetën të vrarë 3 persona dhe një tjetër u plagos....

“Xhisiela”, Çupi: Koleget socialiste janë në konflikt interesi! Më mirë të...

Deputetja demokrate, Dhurata Çupi, e ftuar në studion e Syri.net, u është përgjigjur sot deputeteve socialiste të cilat sulmuan sot opozitën, duke thënë se...

Deputetja e PD denoncon: Skandal, mbyllen 14 shkolla në Mat

Deputetja e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi, ka denoncuar mbylljen e 14 shkollave në rrethin e Matit, ndërsa hedh akuza të forta në adresë të...

Tërmet me epiqendër Burrelin, deputetja: Ka banesa të dëmtuara, njerëzit janë...

Tërmeti i fuqishëm që ra sot në orën 17: 38 në Shqipëri, e ka patur epiqendër rreth 8 kilometra nga qyteti i Burrelit në...

PD: Ditmir Bushati emëron familjarët e ish-Byrosë si ambasadorë

Emërimet e fundit në diplomaci, Partia Demokratike thotë se vijnë nga ish-Byroja Politike e Partisë Komuniste. Deputetja Dhurata Çupi akuzoi ministrin e Jashtëm, Ditmir Bushati...

Çupi: 2018-ta shënon ekstremitetin më të madh midis të pasurve dhe...

Deputetja e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi e ftuar në "Ekopolitikë" nga Aurora Sulçe tha se viti 2018 ka regjistruar ekstremitetin më të madh midis...

Helmimi i 13 punonjësve, deputetja e PD: Pse heshtin institucionet?

Deputetja e PD, Dhurata Çupi ka reaguar pas helmimit të 13 punonjëseve të një rrobaqepësie në Durrës për shkak të çlirimit të kimikateve në...

Protesta, Çupi: Më e madhja në 27 vite për një qeveri...

E ftuar në studion e Report Tv ishte deputetja Dhurata Çupi, e cila ka folur rreth protestës së Partisë Demokratike të 26 majit. Lidhur me...

“Integrimi në BE ka mbetur rrugëve” (FOTO)

“Integrimi në BE ka mbetur rrugëve”, është mesazhi i banorëve të Matit. Banorët e zonës së Matit dhe drejtuesit e mjeteve kanë bllokuar rrugën kombëtare...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...