E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Dhuna

Etiketim: dhuna

Shifrat/ 2 mijë raste në 8 muaj, dhuna në familje nga...

Në 8 muaj rreth 2 mijë gra kanë denoncuar dhunën e ushtruar nga burrat. Duke iu referuar të dhënave të Policisë shqiptare janë identifikuar...

Dhuna në familje, 2 mijë raste në 8 muaj

“Mos hesht. Dhuna është krim”. Ky është apeli sensibilizues i vendosur në Policinë e Shtetit për çdo femër apo edhe mashkull që dhunohet në...

Dhuna në Korçë, Partizani zotohet se nuk do të ketë më...

Klub i i Partizani është distancuar nga dhuna e ndeshjes së fundit Skënderbeu-Partizani, duke deklaruar se do të luftojë për të zhdukur dhunën në...

Manastirliu: Përmirësimi i ligjit, hapi i duhur për të forcuar masat...

“Me urdhrin për masat paraprake të mbrojtjes së menjëherëshme, një element i përfshirë për herë të parë në ligjin për masat ndaj dhunës në familje,...

Dhuna ndaj grave, ashpërsohen penalitetet ndaj burrave. Ja ndryshimet në ligj

Parlamenti shqiptar do të ashpërsojë me ligj masat kundër personave që ushtrojnë dhunë në familje apo ndaj çdo personi tjetër, me të cilin dhunuesi...

Tifozët argjentinas bëjnë për spital dy tifozë kroatë pas humbjes 3-0...

Argjentina dje në mbrëmje u mund me rezultatin 0-3 ndaj Kroacisë, duke qenë tashmë një hap larg eliminimit. Tifozët argjentinas nuk mundën të përtypnin...

Enea nuk vdiq nga dhuna, Kuko: Policia mbështetje. Prindërit: Do të...

Enea Ftoji, baba i tre fëmijëve 5, 3 dhe 1-vjeç, humbi jetën në ambientet e Komisariatit të Korçës, pasi ishte shoqëruar si i dyshuar...

Shoqatat e grave! Një tjetër Xhuljetë do vdesë, stop me projektet...

Nga: Ergisa Bejkollari Dua të flas sot për drejtueset e organizatave dhe shoqatave të ngritura me qëllimin për mbrojtjen dhe integrimin e gruas në shoqëri,...

Sherr te Media, Vokshi: Kasmi u dhuna qëllimisht nga policia

Komisioni i Medias nisi me debate. Kryetarja e këtij komisioni, deputetja e PD-së Albana Vokshi, ku rikthye akuzave ndaj ministrit Xhafaj, ndërsa ka kërkuar...

FSHF reagon për ngjarjen në Vlorë: Zero tolerancë për dhunën ndaj...

Flamurtari barazoi dje ndaj Vllaznisë 1-1, por në përfundim të ndeshjes ka pasur dhunë fizike ndaj arbitrave. FSHF ka dalë sot me një reagim...

EDITORIAL

Prestigjozja ‘The Economist’ numëron arsyet përse nuk do të ndryshojnë kufijtë Serbi-Kosovë

Në muajin gusht, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ai i Kosovës, Hashim Thaçi, njoftuan në një...

FORUM

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...