E shtunë, Dhjetor 15, 2018
Ballina Etiketimet Dhjetor

Etiketim: Dhjetor

Studentët: Pas orës 16.00 protesta do të radikalizohet

Në orën 16:00 përfundon ultimatumi i vendosur nga studentët për qeverisë dhe Kryeministrin Edi Rama. Studentët kërkojnë plotësimin e tetë pikave që kanë dorëzuar...

Tifozat Kuq e Zi: “Në 16.00 bashkohemi fizikisht me studentët”

Tifozat Kuq e Zi, organizata më e madhe e tifozerisë shqiptare, një prej mbështetësve të zjarrtë të Kombëtares, me një deklaratë të postuar në...

Historike/Pas 28 vitesh, studentët shënojnë ”Dhjetorin e dytë”

Nga Qamil Xhani  Protesta e studentëve në mbarë vendin, shënon Dhjetorin e dytë në historinë post komuniste në Shqipëri. Nëse në 1990, studentët dolën në...

Firmosin 9 deputetë: Dorëzimi i armëve deri në dhjetor

Me kërkesë të 9 deputetëve të Komisionit të Sigurisë Kombëtare, afati për dorëzimin vullnetar të armëve nuk do të përfundojë në 30 prill siç...

Antalia me ditë vere, plazh në dhjetor

Qyteti i Antalias në Turqi po përjeton ditë vere, ku temperaturat kanë shkuar deri në 22 gradë. Qytetarë dhe turistë të shumtë kanë shfrytëzuar...

Emrat e 550 mësuesve që do të japin provimin e shtetit...

Agjencia Kombëtare e Provimeve ka publikuar listën e re të emrave, të cilët do të japin provimin e shtetit për profesionin e rregulluar të...

EDITORIAL

Sot Kuvendi i PD. Basha, lideri i një partie në rritje dhe europiane

Këtë të shtunë PD-ja zhvillon Kuvendin e saj. Gjatë këtyre viteve selia demokrate ka kaluar nëpër shumë...

FORUM

Deklarata e të Drejtave të Njeriut dhe Shqipëria

Prof. Ksenofon Krisafi* “Ne ndodhemi sot në pragun e një ngjarjeje të jashtëzakonshme në jetën e Kombeve të...

Mijëra protestues sërish në rrugët e Francës

Mijëra zyrtarë policorë janë duke qëndruar në Paris për të mbajtur nën kontroll protestën e radhës të...