E martë, Shkurt 19, 2019
Ballina Etiketimet Dhimbje

Etiketim: dhimbje

Ngrirja e shpatullës, sekretet për largimin e dhimbjeve

Është një ndër problemet më të shpeshta shëndetësore. Sidomos gjatë periudhës së dimrit ku organizmi është më i kërcënuar përballë të ftohtit. Bllokimi apo...

Ja ushqimet që shkaktojnë dhimbje koke

Nëse vuani vazhdimisht nga dhimbjet e kokës apo migrena, atëherë një nga shkaktarët mund të gjendet në kuzhinë. Në këtë artikull do të gjeni...

Çfarë thonë menstruacionet për femrat?

Mesatarja e femrave është 450 menstruacione gjatë gjithë jetës. Nëse i keni me dhimbje, apo të shumta, ato tregojnë diçka për shëndetin tuaj. Që...

Arsyeja pse çdo gjë dhemb në mëngjes

Ti e njeh atë ndjenjën: Bie në gjumë i lodhur dhe më pas zgjohesh me ndjenjën se vetëm një vinç mund t’ju nxjerrë nga...

Pritet me respekt nga Merkel, por Vuçiçit i dhemb koka

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç, është pritur me nderime ushtarake në berlin, aty ku ka folur për raportet e tij me Merkel. Ai ka thënë...

Yerba Mate, fuqia e Amazonës

I madhi Che Guevara nuk mund të bënte pa të, i njohur dhe si çaji argjentinas, yerba mate (barishtja mate) është një pije e...

Keni dhimbje të shpatullës? Ja 5 shkaqet kryesore

Kur flasim për dhembjet e shpatullës kemi parasysh një sindromë i cili manifestohet me dhembje të forta në çdo moment qetësie dhe aktiviteti, pra...

Çfarë ndodh me femrën pas operacionit cezarian?

Ashtu sic do nënë e re me siguri do të ndiheni euforike nga ardhja në jetë e qënies aq të dashur për ju, tashmë...

Gabimet më të shpeshta në përdorimin e ilaçeve

Zgjohemi me dhimbje koke dhe merrni ndonjë ilaç për të qetësuar dhimbjen por nuk e shikojmë fare vitin e prodhimit apo datën e skadimit....

Gratë që lidhnin këmbët (FOTO)

Tradita që shkaktonte dhimbje por që femrat e një fshati kinez vuajnë ende pasojat e një tradite që ka të bëjë me lidhjen e...

EDITORIAL

PD dhe LSI: Të enjten digjen mandatet para popullit dhe rrëzohet kryeministri, edhe me forcë

Tashmë duket se palët politike po shkojnë në përplasje finale ditën e enjte. PD vendosi të dorëzojë...

FORUM

15 konkluzione për protestën e opozitës

Nga: Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Rreth 5 orë demonstrim. Pa fjalime dhe pa asnjë...

Rama si Juventusi i Moggi-t, që bleu ndeshjet dhe arbitrat

Kryeministri Edi Rama, ka reaguar pas vendimit të opozitës së bashkuar për të djegur mandatet parlamentare. Rama...