E hënë, Shtator 24, 2018
Ballina Etiketimet Devoll

Etiketim: Devoll

Devoll, kapen 13 klandestinë

Policia kufitare në Kapshticë ka kapur 13 klandestinë të huaj. Mësohet se të gjithë emigrantët janë meshkuj dhe janë një nga Maroku, 5 nga...

Nga Siria drejt Perëndimit, 21 refugjatë kapen në Devoll

Prej kohësh Shqipëria është ''rruga e artë'' për refugjatët që synojnë vendet e BE-së. Shumica e tyre kapen në kufi, në tentativën për të...

E zë poshtë zetori teksa punonte tokën, ndërron jetë 60-vjeçari në...

Një 60-vjeçar ka humbur jetën pasi dyshohet se është zënë poshtë nga zetori, me të cilin ishte duke punuar. Sipas policisë ngjarja ka ndodhur në...

Gërmadha “shëndetësore”, banorët: 6 vite pa mjek

Ajo që duhet të ishte një qendër shëndetësore është një karakatinë që është i vetmi vend ku 200 banorët e fshatit Zagradec, në Devoll,...

Karroca me kalë përplas për vdekje të moshuarën

Një grua e moshuar në fshatin Miras ka ndërruar jetë ditën e sotme, pasi është përplasur nga një karrocë. Sipas policisë, 41 vjeçari me inicialet...

Vrasja në Devoll, prokuroria zbardh ngjarjen. “Dajo” vrau për 12 mijë...

Vrasja dhe plagosja për prishje të pazarit të drogës, mësohet se gjithcka u bë për 12 mijë euro. Dinamika e ngjarjes është zabrdhur nga Prokuroria...

Arrestohet autori i dyshuar i vrasjes në Devoll

Policia ka arritur të arrestojë autorin e dyshuar të krimit të ndodhur në Devoll, në kufi me Greqinë. David Myrte është personi i dyshuar si...

“Amaneti” i Dritëroit: Hirin të ma hidhni në lumin Devoll!

Poeti i njohur, Dritëro Agolli ka qenë gjithashtu një mik i medias, një personash aktiv, jo i strukturur vetëm në kopertina botimesh, por protagonist...

Shpella e Trenit në Devoll, rrezikon të humbë vlerat e saj...

Ndodhet në pjesën perëndimore të liqenit të Prespës së Vogël në zonën e Devollit dhe daton nga viti 6000 p.e.s. Shpella e Trenit është studiuar...

KLSH kallëzon 6 anëtarë të Komisionit të Vlerësimit të Ofertave në...

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kallëzuar në Prokurori 6 anëtarë të Komisionit të Vlerësimit të Ofertave në njësisë Administrative Progër dhe Hoçisht të...

EDITORIAL

Lapsaxhinjtë, Teatri Kombëtar dhe hidrocentralet mbi Valbonë

Këto ditë po zien debati për Godinën e Teatrit Kombëtar dhe hidrocentralet që po ndërtohen mbi Valbonë. Nëse...

FORUM

Dëmet që Serbia i shkaktoi Kosovës në luftë, mbi 22 miliardë euro

Mbi 22 miliardë euro llogariten dëmet e luftës që Serbia ka shkaktuar në Kosovë para dhe gjatë...

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...