Ballina Etiketimet Deputetja

Etiketim: deputetja

Deputetja e PS në Kukës, Kodheli apel qeverisë: Investo në rrugën...

Deputetja Mimi Kodheli i ka bërë thirrje qeverisë që jo vetëm të rishikojë tarifat e Rrugës së Kombit në favor të kuksianëve por edhe...

PS nis diversionin, Ferhati: Opozita rrëmbeu kauzën e qytetarëve kuksianë

Partia Socialiste nis kundërsulmin ndaj revoltës që ka shkaktuar vendosja e taksës së qarkullimit në Rrugën e Kombit, por dhe rritja e shumë taksave...

Deputetja e PS e pranon publikisht: Taksa është e pa përballueshme...

Deputetja e Partisë Socialiste Klotilda Ferhati pranoi publikisht se taksa për Rrugën e Kombit është e papërballueshme nga qytetarët. Deklarata në fjalë u bë...

Deputetja e PD: Arrestimi i protestuesve natën, shkelje e ligjit. Tipike...

Deputetja e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi thotë se arrestimi i protestuesve në Rrugën e Kombit tre ditë më parë. Në emisionin “Studio e hapur”...

Taksa e rrugës së Kombit, deputetja e PS: Negociata për skemën...

Kontrata e qeverisë shqiptare me kompaninë koncesionare për mirëmbajtjen e Rrugës së Kombit përmban një afat ligjor për rinegocimin e tarifës së kalimit. Deputetja...

Deputetja Kadiu: PD kur të vijë në pushtet do të heqë...

Deputetja e Partisë Demokratike, Fatbardha Kadiu e ftuar në emisionin “Top Show” në “Top Channel” ka bërë deklaratën e fortë teksa ka premtuar se...

VIDEO/ Tabaku: Taksimi i ulët, i sheshtë, do ta shpëtojë biznesin...

Deputetja Jorida Tabaku deklaratë në selinë e Partisë Demokratike në lidhje me studimin e Bankës Botërore, e cila konfirmon se sistemi aktual i taksimit...

Përmbytjet në Durrës, Kadiu: Jetojmë aty ku skllavëria është e sofistikuar

Deputetja e Partisë Demokratike, Fatbardha Kadiu, ka shprehur keqardhjen për situatën që po kalon Durrësi, i goditur nga përmbytjet pas reshjeve të shiut, por...

Deputetja e PD: Arrestohet Frrokaj, ndërkohë, Dako, Sejdini dhe Veliaj bëjnë...

Pas arrestimit nga policia të kreut të bashkisë së Lezhës ka reaguar në një postim në Facebook, deputetja demokrate e qarkut të Lezhës, Lindita...

Dilema e deputetes së PD-së: Jemi të zgjuara, apo s’jemi të...

Deputetja e Partisë Demokratike,  Fatbardha Kadiu, ka gjetur një mënyrë tjetër origjinale për t’iu drejtuar grave shqiptare sot, ditën e festës së tyre. “Marr shkas nga...

EDITORIAL

Kryeministri Rama e quajti “Zërin e Amerikës” kazan, reagon Elez Biberaj

Drejtori për Europën dhe Azinë i "Zërit të Amerikës", gazetari i njohur dhe drejtuesi emblematik i saj,...

FORUM

Pedagogu Artan Fuga: Studentë, këputini zinxhirët që ju lidhin

Pedagogu dhe akademiku Artan Fuga me një shkrim në faqen e tij në Facebook ka shkruar për...

Vlora po zien

Nga Anila Hoxha Ne heshtje , me nje heshtje para nje furtune . Eshte ajo heshtja qe numeron...