E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Deputetja

Etiketim: deputetja

Tabaku: Propaganda e Ramës, në maj 2018 u mbyllën 1016 biznese

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Rama lidhur me punësimin dhe biznesin në vend. Përmes një postimi në rrjetin...

PD i përgjigjet Gjiknurit për negociatat: Gënjeshtra e radhës, fondet e...

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka reaguar pas deklaratave të ministrit të Energjisë, Damian Gjiknuri. Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, Tabaku...

Deputetja e PD: Protesta nuk ka si qëllim të saj që...

Deputetja e PD-së Jorida Tabaku ka treguar disa nga detajet nga protesta që do të zhvillojë nesër opozita, me pjesëmarrjen edhe të qytetarëve. E...

Deputetja e PS: Audio-përgjimi, një gënjeshtër e madhe. PD u fut...

Deputetja e Partisë Socialiste, Ermonela Felaj, e cilëson një gënjeshtër të madhe audio-përgjimin e publikuar nga PD, i cili implikon vëllain e ministrit të...

Vokshi sqaron sherrin në Komision për Teatrin Kombëtar: Dy deputetë të...

Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi, ka sqaruar debatin e ndodhur paraditen e sotme në Komisionin e Medias, gjatë seancës dëgjimore me ministren e...

Tabaku: DASH e konfirmon, “ndërtimi dhe resortet sektori ku pastrohen paratë”

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku me anë të një statusi në Facebook thotë se raporti i Departamentit Amerikan të Shtetit konfirmon atë çfarë...

Deputetja e PD/ Pampuri me fermerët e Rrogozhinës: Mbështetja nga shteti...

Deputetja demokrate Orjola Pampuri ka zhvilluar një takim me fermerët e Rrogozhinës në kohën e punëve të mëdhe për ketë kategori. Në një status...

PD, Duma: Rekomandimi i KE, motivim më shumë se sa arritje...

Në mbledhjen e sotme të zhvilluar në Këshillin e Integrimit, deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma tha se rekomandimi pozitiv për negociatat janë një...

Transformohet blloku i banimit në Shkozë, Veliaj: Mbajtëm fjalën e dhënë...

Nga një zonë krejtësisht informale, e lënë pasdore, ku pluhuri dhe balta mbizotëronin në çdo kohë, blloku i banimit prej 5.1ha që kufizohet nga...

PD, Tabaku: Edhe FMN kundër PPP-ve të Ramës, po rëndojnë buxhetin...

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, ka shkruar në një status në Facebook se koncesionet në Shqipëri nuk janë më një problem kombëtar, por...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...