E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Deputetja

Etiketim: deputetja

Deputetja e PD: Rama u premton mbështetje të varfërve duke varfëruar...

Deputetja e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri, e ka konsideruar një shfaqeje të turpshme atë ccfarë po bën kryeministri Edi Rama me qytetarët e varfër...

Përgjimi/ Kadiu: Shqipëria e Ramës, vendi ku dhe të aftit i...

Deputetja e Partisë Demokratike, Fatbardha Kadiu ka reaguar pas publikimit të audio-përgjimit, që zbulon shantazhin e bërë nga ish-kryetari i KQZ-së, Denar Biba ndaj...

Tërmet me epiqendër Burrelin, deputetja: Ka banesa të dëmtuara, njerëzit janë...

Tërmeti i fuqishëm që ra sot në orën 17: 38 në Shqipëri, e ka patur epiqendër rreth 8 kilometra nga qyteti i Burrelit në...

Taksat e larta, Tabaku: 45 biznese në ditë janë mbyllur këtë...

Nëpërmjet deputetes Jorida Tabaku, Partia Demokratike akuzoi qeverinë për taksat e larta që detyrohen të paguajnë bizneset. Tabaku shprehet se janë mesatarisht45 biznese në ditë...

PD: Përgjysmimi me vendim qeverie i çmimit të tokës tek Teatri,...

Partia Demokratike ka vijuar akuzat ndaj qeverisë Rama për çështjen e Teatrit. Në një deklaratë për mediat, deputetja Jorida Tabaku tha se kryeministri Rama...

PS mbyll mbledhjen e raportimit të Arta Markut, LSI: Ramën dhe...

Deputeti i PS-së, Ulsi Manja, njëherësh kryetar i Komisionit të Ligjeve, urdhëroi sot në mënyrë antiligjore mbylljen e mbledhjes  së këtij komisioni, gjatë kohës...

Tabaku publikon shifrat: Shqiptarët taksohen më shumë, oligarkët përfitojnë

Deputetja e PD, Jorida Tabaku ka thënë se me këtë qeveri janë rritur taksat. Përmes një postimi në Facebook së bashku me një tabelë...

Biznesi në faliment, Kadiu: Rekord në Durrës, mbyllen 258 subjekte!

Deputetja e Partisë Demokratike, Fatbardha Kadiu, ka shprehur shqetësimin për paradoksin që po ndodh me biznesin në qytetin e Durrësit, duke zbuluar se vetëm...

PD: Ditmir Bushati emëron familjarët e ish-Byrosë si ambasadorë

Emërimet e fundit në diplomaci, Partia Demokratike thotë se vijnë nga ish-Byroja Politike e Partisë Komuniste. Deputetja Dhurata Çupi akuzoi ministrin e Jashtëm, Ditmir Bushati...

Tarifa në Rrugën e Kombit, deputetja e PS: Do të ketë...

Rivendosja e tarifës në Rrugën e Kombit ka ngjallur sërish debat politik. Deputetë nga PD dhe LSI kanë reaguar në media, duke u shprehur...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...