E dielë, Shtator 23, 2018
Ballina Etiketimet Deputetja

Etiketim: deputetja

Idrizi braktis Ramën, indinjohet deputetja Elena Xhina: Nuk i përkas PDIU-së

Deputetja e Qarkut të Elbasanit, Elena Xhina e cila mori mandatin e lënë nga Bujar Muça nga listat e PDIU, mungoi sot në mbledhjen...

LSI ngre alarmin për drogën në shkolla: Të reagojmë në kohë,...

Deputetja e LSI-së Kejdi Mehmetaj ka reaguar me shqetësim ndaj faktit që adoleshentët shqiptarë janë të ekspozuar ndaj konsumimit dhe shpërndarjes së lëndëve narkotike. Mehmetaj...

Deputetja e PD denoncon: Skandal, mbyllen 14 shkolla në Mat

Deputetja e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi, ka denoncuar mbylljen e 14 shkollave në rrethin e Matit, ndërsa hedh akuza të forta në adresë të...

Kejdi Mehmetaj: Librat nuk po shpërndahen falas, ato po jepen me...

Deputetja e LSI: Prindërve po u kërkohet të firmosin procesverbalë pasi marrin në dorëzim librat e fëmijëve Në prag të nisjes së vitit të ri...

Deputetja e PD: Rama u premton mbështetje të varfërve duke varfëruar...

Deputetja e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri, e ka konsideruar një shfaqeje të turpshme atë ccfarë po bën kryeministri Edi Rama me qytetarët e varfër...

Përgjimi/ Kadiu: Shqipëria e Ramës, vendi ku dhe të aftit i...

Deputetja e Partisë Demokratike, Fatbardha Kadiu ka reaguar pas publikimit të audio-përgjimit, që zbulon shantazhin e bërë nga ish-kryetari i KQZ-së, Denar Biba ndaj...

Tërmet me epiqendër Burrelin, deputetja: Ka banesa të dëmtuara, njerëzit janë...

Tërmeti i fuqishëm që ra sot në orën 17: 38 në Shqipëri, e ka patur epiqendër rreth 8 kilometra nga qyteti i Burrelit në...

Taksat e larta, Tabaku: 45 biznese në ditë janë mbyllur këtë...

Nëpërmjet deputetes Jorida Tabaku, Partia Demokratike akuzoi qeverinë për taksat e larta që detyrohen të paguajnë bizneset. Tabaku shprehet se janë mesatarisht45 biznese në ditë...

PD: Përgjysmimi me vendim qeverie i çmimit të tokës tek Teatri,...

Partia Demokratike ka vijuar akuzat ndaj qeverisë Rama për çështjen e Teatrit. Në një deklaratë për mediat, deputetja Jorida Tabaku tha se kryeministri Rama...

PS mbyll mbledhjen e raportimit të Arta Markut, LSI: Ramën dhe...

Deputeti i PS-së, Ulsi Manja, njëherësh kryetar i Komisionit të Ligjeve, urdhëroi sot në mënyrë antiligjore mbylljen e mbledhjes  së këtij komisioni, gjatë kohës...

EDITORIAL

Lapsaxhinjtë, Teatri Kombëtar dhe hidrocentralet mbi Valbonë

Këto ditë po zien debati për Godinën e Teatrit Kombëtar dhe hidrocentralet që po ndërtohen mbi Valbonë. Nëse...

FORUM

Dëmet që Serbia i shkaktoi Kosovës në luftë, mbi 22 miliardë euro

Mbi 22 miliardë euro llogariten dëmet e luftës që Serbia ka shkaktuar në Kosovë para dhe gjatë...

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...