E premte, Nentor 16, 2018
Ballina Etiketimet Deputeti

Etiketim: deputeti

Strazimiri: Ismail Qemali do ndihej i turpëruar po ta dinte kush...

Deputeti i Partisë Demoratike, Gent Strazimiri e konsideron të turpshme deklaratën e kryeministrit Edi Rama për suksese të policisë, e cila erdhi pas shpërthimit...

Deputeti i PS: Procedimi i deputetëve, funksionim i shtetit. Flaka dhe...

Deputeti i PS-së Bledi Çuçi e ka cilësuar procedimin e 10 deputetëve të opozitës një gjë normale dhe funksionim të shtetit. Çuçi komentoi veprimet e...

PD thirrje për protesta nga Himara: T’i marrim përpara banditët

Partia Demokratike ka ashpërsuar sot tonet ndaj Qeverisë “Rama”. Ish-ministri dhe deputeti, Flamur Noka bëri thirrje për protesta ndaj qeverisë dhe atyre që ai...

Shehu: PS përdori sistemin “omerta” të mafies, sot na bëri nder!

Deputeti, Dashamir Shehu i ftuar në Arena nga Dritan Hila në Ora News u shpreh se Partia Socialiste përdori sistemin “omerta” të mafies në...

Edi Paloka: Bëhuni gati. Nuk keni parë gjë akoma…

Deputeti, Edi Paloka ka reaguar lidhur me çështjen “Tahiri” duke u shprehur se Rama po e mbron ish-ministrin deri në fund. Ky reagim i...

Halimi: Stafi i pamjaftueshëm për organet e vettingut, kërcënim për veprimtarinë...

Pasi opozita u largua nga mbledhja e Komisionit Parlamentar të Ligjeve, deputeti demokrat Eduard Halimi në një prononcim para mediave është shprehur kritik ndaj...

‘Votimi me detyrim’ Edmond Spaho i përgjigjet Dodës: PDIU bleu...

Deputeti Edmond Spaho këmbëngulë në idenë e tij që votimi në zgjedhje duhet të jetë detyrim.  N/kryetari i PD ka replikuar me Sekretaren e...

Gledion Rehovica: LSI forcë e parë në Berat dhe gjithë Shqipërinë

Kandidati për deputet i Lëvizjes Socialiste në Berat, Gledion Rehovica deklaroi sot në mitingun e qytetit të Beratit, se LSI-ja do të jetë forca...

Akuzohet për spiunazh, deputeti i opozitës turke dënohet me 25 vite...

Një deputet i partisë kryesore opozitare turke, CHP, socialdemokrate, u dënua sot me 25 vite burg, kryesisht për spiunazh, nga një gjykatë e stambollit...

Blushi: Historia e Renisit që donte të bëhej polic, pagoi me...

Deputeti Ben Blushi ka treguar ne sallën e Parlamentit sot nje histori te trishte, te dhimbshme, te nje djali te ri qe i ka...

EDITORIAL

Tifozët grek me flamuj të Vorio Epirit, Federata helene hesht

Greqia dje fitoi minimalisht 1-0 ndaj Finlandës në duelin e vlefshëm për Ligën C. Edhe në këtë...

FORUM

Ç’gallatë!

Nga Ylli Manjani  - Ç’gallatë! Gruevskin, mikun e Metës e paska ndihmuar Policia e Ramës të arratiset. Ndërkohë Meta kastile...

CDU në ethe: Kush do ta pasojë Angela Merkelin

Nga Sabine Kinkartz, Christoph Strack Edhe tre javë kanë mbetur nga kongresi i Partisë Kristiandemokrate në Hamburg, ku Angela...