E martë, Nentor 20, 2018
Ballina Etiketimet Deputeti

Etiketim: deputeti

Bylykbashi: PS ka shpartalluar KQZ-në, ka ardhur koha të humbasë zgjedhjet

Partia Demokratike akuzon mazhorancën se ka futur nën kontrollin e saj KQZ. Deputeti, Oerd Bylykbashi, i ftuar në Ora News, deklaron se PS praktikisht ka...

Vrasja e Kacifas dhe 52 “non grata”, Nard Ndoka: Ka hije...

Në emisionin Repolitix është diskutuar edhe për 52 ekstremistët grekë që u shpallën "non grata" nga Shqipëria. Deputeti Nard Ndoka u shpreh se ekstremistët...

Protesta tek Unaza, deputeti i PD: U arrestua një grua shtatzënë

Deputeti i PD, Klevis Balliu ka thënë se PD do mbështesë banorët në protestën e tyre tek Unaza e Re kundër prishjes së banesave....

Rrokaj: Udhëheqja s’e ka kuptuar që investimi më fitimprurës është ai...

Deputeti i LSI-së për emisionin 7pa5 në Vizion Plus: Rrogat e mësuesve duhen dyfishuar Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Shezai Rrokaj i cili vjen nga...

Këshilli i legjislacionit, Boçi: Krimi buron nga politika, akademikët janë kapur...

Në emër të opozitës në mbledhjen e Këshillit të Legjislacionit  dhe të Komisionit të ligjeve foli vetëm deputeti Luçiano Boçi, akuzoi PS dhe Edi...

Shehi: Shpresoj që Rama t’i mbyllë bastet, unë do t’i them...

Deputeti i opozitës, Dashamir Shehi përshëndet vendimin e qeverisë për mbylljen e lojërave të fatit. I ftuar në studion e lajmeve të Ora News...

PD: Balla, nën akuzë për aferat me Begon, 3.4 mln eurot,...

Partia Demokratike ka theksuar sërish sot se Taulant Balla, kreu i Grupit të PS-së, nuk mund të jetë përfaqësuesi i shqiptarëve në Bruksel në...

Kërcënoi oficerin Nuhu? Deputeti i PS, Rrahman Rraja: Edhe ta kem...

Deputeti i Partisë Socialiste Rrahaman Rraja është paraqitur sërish sot në Prokurorinë e Tiranës për të dhënë dëshminë e tij mbi me padinë e...

PD: Si po hesht ministrja e Arsimit për studimin e vjedhur...

Partia Demokratike ka denoncuar një skandal të ri në të cilin janë përfshirë një deputet i PS si dhe një zv.ministër i Arsimit të...

Pollo-Ballës: Zgjedhja jote në PE, diskrediton vendin

Deputeti i Partisë Demokratike, Genc Pollo i është përgjigjur Taulant Ballës një lidhje me qëndrimin  e Bashës, i cili sipas tij, ka porositur deputetetët...

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

Dokrrat e Kotzias për kufinjtë e Shqipërisë dhe një rrezik

Nga Gazmend Kapllani - Ne Shqiperi po perhapet lajmi i intervistes se ish-Ministrit te Jashtem grek Nikos Kotzias...

Gazeta e parë në tokat shqiptare: “Iskodra” e vitit 1868, ku asnjë fjalë nuk ishte shqip!

Ilirjan Agolli Historianët dhe bibliografët e shtypit shqiptar (1) deri pak kohë më parë nuk ishin në dijeni...