E hënë, Shtator 24, 2018
Ballina Etiketimet Deputete

Etiketim: deputete

Millard bashkon deputetet (FOTO LAJM)

Krye Zv. Ndihmës Sekretarja e Shtetit për Çështjet Europiane dhe Euroaziatike Elisabeth Millard dhe e Ngarkuara me Punë, Leyla Moses-Ones u takuan me Aleancën...

2 deputetë të opozitës sot në kuvend, mësohet arsyeja

Opozita nuk do të jetë e pranishme në seancën plenare të kësaj të enjte, pasi ''Kuvendin'' e saj do ta zhvillojë nga Vlora, aty...

Deputetët holandezë: Kriminale sjellja e ”refugjatëve” shqiptarë

Jo pak herë mediat në Hollandë, kanë shkruar për emigrantët e Shqipërisë. Emigrantët shqiptarë që nisen ilegalisht me kamionë nga Holanda drejt Britanisë së Madhe,...

Deputetët apel nga Burreli: Kjo është e rëndë dhe aspak njerëzore

Deputetët e  PD-së, Xhemal Gjunkshi dhe Dhurata Çupi, kanë parë nga afër gjendjen aktuale të familjeve të prekura nga tërmeti i fuqishëm i regjistruar...

Seanca e fundit në Kuvend, deputetët ”kanë marrë pushimet”

Ka nisur seanca e fundit plenare për këtë sesion në Kuvendin e Shqipërisë. Punimet nisën në orën 10:00, teksa vihet re një pjesmarrje e...

Sherr mes deputetëve për pushimet e verës

Deputetët në Angli po mendojnë për pushimet, ku me shumë gjasa do i nisin javën e ardhshme por kjo gjë po kundërshtohet nga konservatorët...

Lista me deputetët që votuan për shembjen e Teatrit Kombëtar

Me 75 vota pro qeveria e Edi Ramës vendosi mbrëmjen e djeshme që të shembë Teatrin Kombëtar. Një projekt i kundërshtuar fuqishëm nga artistët...

Treni kaloi dhe ne mbetëm në stacion!

Nga Kejdi Mehmetaj * Në vend se të dorëhiqen kokulur për gabimet dhe dështimet, që padyshim i faturohen të gjitha kësaj qeverie të zhytur në...

Deputetët që futën pa doganë makina 100 mijë euroshe (EMRAT)

Mbi 100 deputetë dhe ish-deputetë të Parlamentit Shqiptar kanë shfrytëzuar maksimalisht një privilegj që ua jap ligji, duke futur mjete ''pune'' në pikat kufitare,...

Shembja e Teatrit? Opozita: Qeveria kupton gjuhën e reagimit të kuksianëve...

Deputetët e opozitës do të jenë në krah të artistëve për të mos lejuar shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar. Të pyetur nga “Koha...

EDITORIAL

Ambasada e Amerikane reagon për dosjen “Shullazi”: Mbështesim prokurorët e guximshëm

Ambasada Amerikane në Tiranë, në përgjigje të interesimit të Zërit të Amerikës për situatën e krijuar në...

FORUM

Luan Rama: Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama -  Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por...

Për “tradhëtarët” e avionit dhe histerinë “patriotike” të tokës!

Nga Mentor Kikia - Tashmë dalldia e madhe kaloi. Avioni u kthye, edhe pse pati shumë lutje që...