E hënë, Dhjetor 10, 2018
Ballina Etiketimet Deputet

Etiketim: deputet

Gruevski në kërkim, kërkohet heqja e mandatit të deputetit

Pesë kërkesa i janë parashtruar Kuvendit të Maqedonisë për marrjen e imunitetit të deputetit Nikolla Gruevski, i cili tashmë ka fituar azil politik në...

Deputeti i PD sfidon Veliajn: Vërteto që goditëm policët, në të...

Kryebashkiaku Erjon Veliaj, akuzoi sot deputetët e opozitës se kanë goditur policët gjatë protestës së banorëve të ‘Unazës së re’ tek bashkia, të cilët...

Balliu: Nga muaji shtator, Opozita aksion të fuqishëm

Deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu i ftuar në intervistën e mbrëmjes në Ora News, tha se opozita do të ketë një aksion të...

Reagimet e deputetëve kur abazhuri i sallës filloi të lëkundej fuqishëm

Një tërmet i fuqishëm 5.2 ballë të shkallës rihter me epiqendër në Shijak, Durrës ka tronditur mbarë vendin. Kryeqyteti është përfshirë nga paniku teksa dy...

Partia Demokratike vijon akuzat ndaj ministrit Xhafaj

Enkelejd Alibeaj, deputet i PD-së, akuzoi ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj, se po hesht lidhur me falsifikimin e dokumenteve zyrtare për të mbrojtur vëllain...

1 maji/ Tritan Shehu: Ja si qeveria mashtroi minatorët për statusin…

Tritan Shehu, deputet i PD-së, ka reaguar përmes një komenti në rrjetet sociale lidhur me gjendjen e minatorëve. “Meqënëse sot është “1 Maji”: Ish-minarorët e Memaliajt,...

Drejtësia në kolaps/ Bylykbashi: Rama po bllokon procesin, ka frikë!

Komisioni i Posaçëm i Kualifikimit do të japë të enjten vendimin nëse Anëtarja e Gjykatës Kushtetuese Altina Xhoxhaj e kalon vetingun apo do të...

Raporti i DASH, Paloka: Asnjë reagim nga Rama në lidhje me...

Deputeti i Partisë Demokratike Edi Paloka ka reaguar pas publikimit ditën e djeshme të raportit të Departamenti Amerikan i Shtetit i cili vinte në...

Rekomandimi/ Shehu: Hapja e negociatave në momente të vështira për BE...

Tritan Shehu, deputet i PD-së, ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, lidhur me rekomandimin e Komisionit Europian, për hapjen e negociatave me...

U përjashtua nga Kuvendi, rrëfehet Klevis Balliu: Godita 4 herë me...

Klevis Balliu, deputet i PD-së ishte një prej të përjashtuarve nga seanca e sotme plenare pasi me kolegët e tij demokratë hodhën miell, letra...

EDITORIAL

Kryeministri dhe ish-zv/ministri i Ramës zihen, shahen dhe akuzojnë live njeri-tjetrin

Para pak javësh ish-zv/ministri i arsimit Taulant Muka dha dorëheqjen nga detyra vetëm tre javë pasi u...

FORUM

10 arsye pse studentët kanë të drejtë të jenë politikë

Nga Oerd Bylykbashi - ‎ ‎ 1- Studentet enderrojne te jetojne me mire. ‎ ‎ ‎ 2- Arsimi i larte eshte nje shkalle...

Rama po na ofron Edin, si zgjidhje!

Nga Çim Peka/ Opozitarë, politikanë, analistë, profesorë, znatçinjë të `shoqnisë` civile, mësues, mjekë, emigrantë, astiras, shkozarë e zharzarë,...