E mërkurë, Janar 16, 2019
Ballina Etiketimet Denoncim

Etiketim: denoncim

Shehu: Beqaj zgjeroi moshën për check up-in që të fshehë dështimin

Tritan Shehu, kryetar i Departamentit të shëndetësisë në Partinë Demokratike shprehet se qeveria  nuk ka asnjë argument për të zgjeruar moshën që do të...

Berisha: Ja ku janë magazinat e drogës së kryebashkiakut dhe shefit...

Ish-kryeministri Sali Berisha përmes një statusi në “Facebook”, duke iu referuar denoncimit të një “qytetari dixhital”, deklaroi dje se kryebashkiaku i Pukës, Gjon Gjoni...

“Socialistët që duan të legalizojnë shtëpitë, të sjellin emrat në selinë...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot në faqen e tij në “Facebook” një mesazh të kreut të PS Kamëz, Ramadan Cani drejtuar kryetarëve të...

Basha flet për drogën/ Ja faktet që denoncimet e PD-së ishin...

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përmendur disa prej denoncimeve që ka bërë opozita në lidhje me kultivimin e drogës në vend, të...

Denoncimi, Berisha : Trafikantët e drogës përdhunuan djalin 17-vjeçar

Një denoncim është bërë në komisariatin e Policisë së Vlorës nga një djalë 17-vjeçar, i cili ka kallëzuar se është përdhunuar nga trafikantët drogës. Sipas...

Jeta e të moshuarës që jeton me mbetjet, PD: Plehrat janë...

Safije Cani është 80-vjeçe, banon në Laprakë, dhe jeton duke rrënuar nëpër kazanët e plehrave. E braktisur në çdo drejtim nga shteti, paratë që...

14-vjeçarja nga Fieri padit babain për abuzim seksual

Një tjetër rast i abuzimit seksual trondit opoinion publik, i cili është shënuar në Fier. Ka qenë 14 vjecarja që ka denoncuar babain e saj...

Denoncimi i mjekut: Shihni simptomat e pacientëve të mi që punojnë...

Droga është kthyer në një pjesë të rutinës ndoshta të shumë shqiptarëve. Disa e mbjellin, disa e asgjësojnë, disa shkruajnë për të, por ajo...

Vetëm 6 kallëzime në prokurori, ja si u “tallën” me 14...

Rreth 1 vit e gjysmë pasi qeveria hapi një portal online për denoncimin e korrupsionit, tashmë mund të thuhet se kjo nisëm jo vetëm...

Berisha: Njerëzit që kërcënuan Llallën kanë mbështetjen e Kryeministrit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar me emra personazhet që mund të kenë kërcënuar kryeprokurorin e Shqipërisë, Adriatik Llalla. Me një shkrim në faqen e tij...

EDITORIAL

Surpriza/Pedagogët fillojnë protestën e madhe, bashkohen me studentët

Pas studentëve, që tundën themelet e shtetit, po dalin edhe pedagogët. Një zhvillim i papritur ka ndodhur...

FORUM

Pedagogu Artan Fuga: Studentë, këputini zinxhirët që ju lidhin

Pedagogu dhe akademiku Artan Fuga me një shkrim në faqen e tij në Facebook ka shkruar për...

Vlora po zien

Nga Anila Hoxha Ne heshtje , me nje heshtje para nje furtune . Eshte ajo heshtja qe numeron...