E hënë, Shkurt 18, 2019
Ballina Etiketimet Denoncim

Etiketim: denoncim

Raporti i UNICEF-it: Dhunë e paprecedentë ndaj fëmijëve

Përmasat e sulmeve ndaj fëmijëve në zonat e konfliktit nëpër botë arritën nivele “tronditëse” në vitin 2017. Në një raport të ri, UNICEF-i denoncon se...

Ish-ministri: Qumështi vendas me aflatoksinë, shkakton kancer

Ish-Ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti ka ngritur sot alarmin se sipas një studimi të kryer së fundmi, gjysma e mostrave të qumështi vendas dolën...

Vettingu, ftesë qytetarëve: Denonconi të korruptuarit

Procesi i Vettingut ka hyrë në një hallë të rëndësishme të zbatimit të tij, ku pritet të japë dhe rezultatet e para. Komisioni i...

Vë kamera të fshehtë në shtëpi, shokohet nga sjella e dados

Një kamera e fshehtë në shtëpi ka zbuluar sjelljen e dhunshme të dados ndaj foshnjes. Nëna e vogëlushes 9 muajshe, Annemarie Theron mendoi që...

Basha bëhet me ”qytetar dixhital”: Godinën e universitetit po e kthejnë...

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka ndarë një shqetësim të madh të dibranëve, ku ish-godina e universitetit i është dhënë bashkisë. Një qytetar...

Shtatzënë me kushëririn: 17-vjeçarja rrëfen historinë: Nuk e dimin se…

Në emisionin "Me zemër të hapur", është bërë publike historia e pazakontë e një 17-vjeçareje nga veriu i vendit. Para 2 vitesh, ajo tregon...

Spahiu: PS ka bllokuar postën, pensionistët e Bulqizës pa marrë pensionet

Kryesuesi i listës së kandidatëve për deputet të LSI-së në Qarkun e Dibrës, Përparim Spahiu, ka reaguar në lidhje me një situatë të krijuar...

Blushi krah qytetarit që duan ta vrasin: Policia nuk erdhi, qeveria…...

Kryetari i LIBRA-s, Ben Blushi, ka publikuar një video të rrallë të regjistruar me një qytetar. Blushi teksa ka takuar këtë qytetar është ndalur...

Rektori Zisi shkel ligjin. Universiteti i Vlorës në dispozicion të…(FOTO)

Një pedagog i Universitetit të Vlorës, ka denoncuar rektorin e këtij institucioni, Roland Zisin, i cili ju ka imponuar punonjësve të Universitetit që të...

Edukatorja e kopshtit detyron fëmijët të brohorasin për Ramën (VIDEO)

Fushata zgjedhore është në pikun e saj. Duket se puna për të bindur votuesit për partitë në garën e 25 qershorit, ka edhe situata që...

EDITORIAL

Edi Rama për gazetën italiane “Corriere della Sera”: Nuk jap dorëheqje!

Kryeministri Edi Rama ka folur për gazetën kryesore italiane "Corriere della Sera", ku ka thënë prerë se...

FORUM

Shigjetari i së shtunës është lule (për shqiptarët që u vjen turp prej dhunës)

Nga Enkel Demi Në lajmet e së djelës në Sky TG24, TGCOM 24 apo Canale 5 lajmi i dytë...

Dialogu Kosovë-Serbi po rikthehet në binarët e duhur

Prof.Lisen Bashkurti Kosova po tregohet e hapur, e angazhuar dhe plotësisht e vullnetshme për të vijuar dialogun me...