E mërkurë, Shtator 26, 2018
Ballina Etiketimet Denoncim

Etiketim: denoncim

Zhduket 14-vjeçarja në Tiranë, familjarët i drejtohen policisë të alarmuar

Një adoleshente nga Tirana rezulton e zhdukur. Bëhet fjalë për 14-vjeçaren me inicialet E.H. e cila është larguar nga banesa një ditë më parë. Denoncimin në...

Rudina Hajdari poston video-përgjimin: Kam frikë se…(VIDEO)

Përmes një postimi në rrjetin social facebook, deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari ka denoncuar me zërin e qytetarëve, rastin e familjeve me ndihmë...

Rudina ngre alarmin, brenda sanduiçit gjen…(FOTO)

Moderatorja e dashur për publikun, Rudina Magjistari ka ndarë në faqen e saj të Instagramit, një denoncim në lidhje me ushqimet. Siç tregon, kishte...

Tjetër denoncim tek Berisha: Punonjësit e burgut 3 muaj pa marrë...

Pas pedagogëve, janë punonjësit e burgut të Reçit, ata që ankohen se kanë 3 muaj pa rroga. Një prej punonjësve të këtij institucioni ka...

Alibeaj: Durim Keçi një tjetër kriminel jashtë burgut

Deputeti i PD-së, Enkelejd Alibej është shprehur se një tjetër kriminel, një peshk i madh i krimit është jashtë burgut. Në një konferencë për shtyp,...

Basha denoncon një mashtrim të Edi Ramës

Partia Demokratike në këtë fillim viti, ka bërë një reagim në një lidhje me një premtim të pambajtur sipas saj që kryeministri Rama e...

Denoncimi/ Keqtrajtim dhe para nën dorë. Ja çfarë ndodh në burgun...

Një tjetër denoncim ka ardhur këtë herë, për burgun e Shënkollit në Lezhë. I afërmi i një të burgosuri thekson se nëse nuk i jep...

Raporti i UNICEF-it: Dhunë e paprecedentë ndaj fëmijëve

Përmasat e sulmeve ndaj fëmijëve në zonat e konfliktit nëpër botë arritën nivele “tronditëse” në vitin 2017. Në një raport të ri, UNICEF-i denoncon se...

Ish-ministri: Qumështi vendas me aflatoksinë, shkakton kancer

Ish-Ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti ka ngritur sot alarmin se sipas një studimi të kryer së fundmi, gjysma e mostrave të qumështi vendas dolën...

Vettingu, ftesë qytetarëve: Denonconi të korruptuarit

Procesi i Vettingut ka hyrë në një hallë të rëndësishme të zbatimit të tij, ku pritet të japë dhe rezultatet e para. Komisioni i...

EDITORIAL

Kitaroviç ia “plas” Thaçit në sy: Kufijtë e Ballkanit janë gdhendur në gur

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan...

FORUM

“Fondacionet Ivanaj” promovojnë librin “Ministri i Hekurt-Mirash Ivanaj”

Fondacionet Ivanaj në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Jozef" dhe “Radi&radi.com” organizuan sot në Tiranë një konferencë jubilare...

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...