E martë, Nentor 13, 2018
Ballina Etiketimet Debimi

Etiketim: debimi

“Dy karrige bosh, ktheni fëmijët”, francezët protestojnë kundër dëbimit të familjes...

Rasti i familjes shqiptare Toçilla, e dëbuar nga Franca në fund të gushtit të këtij viti është rikthyer sërish në vëmendje të opinionit francez. Fëmijët...

“Jam pa familje”, rrëfimi mes lotësh i babait që i deportuan...

Shqiptarja Cile Precetaj, u dëbua nga Amerika duke lënë vetëm 3 fëmijët dhe bashkëshortin. Babai i fëmijëve u detyrua nga pamundësia për t'u kujdesur për...

Një lajm i keq për shqiptarët që kërkojnë azil në Gjermani

Numri i të huajve që janë dëbuar nga Gjermania gjatë vitit 2017 ka qenë 23,966 gjithsej, ose më i vogël se një vit më...

Dëbimi i diplomatëve rusë nga 21 shtete, Kremlini kërcënon me hakmarrje

MOSKË– Pas vendimit të 21 shteteve për dëbimin e diplomatëve rusë, vjen kundërpërgjigja e fortë nga Kremlini. Mediat e huaja raportojnë se Moska zyrtare ka...

Reagon Rusia për dëbimin e diplomatëve rus nga SHBA-ja: Do i...

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov ka deklaruar se presidenti i Rusisë, Vladimir Putin do të reagojë për sanksionet e dhëna nga SHBA-ja. Ai është...

EDITORIAL

Manjani: Rama shkeli kushtetutën, një ushtarak s’mund të jetë ministër

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani e ka cilësur shkelje të rëndë Kushtetuese, propozimin e kryeministrit Edi Rama,...

FORUM

Papa Françesku, audiencë të veçantë për vitin e Skënderbeut

Papa Françesku do të presë në një audiencë të veçantë përfaqësues të popullit shqiptar. Në kuadër të...

Fundi i Luftës së Parë Botërore – Asgjë nuk ka kaluar!

100 vjet pas Luftës së Parë Botërore, Evropa është përplot frikë dhe paralajmërime. Ai që beson se...