E mërkurë, Janar 16, 2019
Ballina Etiketimet Debimi

Etiketim: debimi

Basha mbështet Ramën: Dëbimi i diplomatëve iranianë, vendim i duhur!

Në një deklaratë për shtyp, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha përshëndet vendimin e Qeverisë shqiptare për dëbimin e diplomatëve iranianë, me veprimtari në...

“Dy karrige bosh, ktheni fëmijët”, francezët protestojnë kundër dëbimit të familjes...

Rasti i familjes shqiptare Toçilla, e dëbuar nga Franca në fund të gushtit të këtij viti është rikthyer sërish në vëmendje të opinionit francez. Fëmijët...

“Jam pa familje”, rrëfimi mes lotësh i babait që i deportuan...

Shqiptarja Cile Precetaj, u dëbua nga Amerika duke lënë vetëm 3 fëmijët dhe bashkëshortin. Babai i fëmijëve u detyrua nga pamundësia për t'u kujdesur për...

Një lajm i keq për shqiptarët që kërkojnë azil në Gjermani

Numri i të huajve që janë dëbuar nga Gjermania gjatë vitit 2017 ka qenë 23,966 gjithsej, ose më i vogël se një vit më...

Dëbimi i diplomatëve rusë nga 21 shtete, Kremlini kërcënon me hakmarrje

MOSKË– Pas vendimit të 21 shteteve për dëbimin e diplomatëve rusë, vjen kundërpërgjigja e fortë nga Kremlini. Mediat e huaja raportojnë se Moska zyrtare ka...

Reagon Rusia për dëbimin e diplomatëve rus nga SHBA-ja: Do i...

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov ka deklaruar se presidenti i Rusisë, Vladimir Putin do të reagojë për sanksionet e dhëna nga SHBA-ja. Ai është...

EDITORIAL

Opozita: Protesta popullore deri në rrëzimin e Ramës

Drejtuesit e partive opozitare vendosën mbrëmjen e sotme që të nisin protestat mbarëpopullore për rrëzimin e qeverisë...

FORUM

KADASTRA – Përtej fantazisë së Enver Hoxhës

Nga Sonila Bejtja / Kushdo që lexon këto ditë me vëmendje dhe pa qenë aspak jurist, dy dekretet...

Njohje e Kosovës, brenda kufijve të sotëm

Nga Harry BAJRAKTARI Illyria- New York Për Kosovën nuk është i pranueshëm asnjë opsion tjetër, përveç njohjes reciproke...