E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Debati

Etiketim: debati

Ishe më mirë mbrapa ferrës o Bushati!

Nga Artur Zheji/ Edhe të këshillova në shkrimin tim më të fundit, (që më ka sjellë kaq shumë klikime në 360grade.al, “Pse është nervoz Andi Bushati”,...

“Tërbimi” i Berishës, zihet me gazetaren (VIDEO)

Sali Berisha nuk ka aspak ndërmend të tërhiqet nga thirrja e tij për armatosjen e shqiptarëve. Pas seancës plenare ai madje është zënë me  gazetaren...

Ben Blushi: Sa herë flas unë Edi Rama heq spinën e...

Në mbledhjen e Asamblesë së Partisë Socialiste ka folur dhe deputeti Ben Blushi. Fjalimi i tij nuk u transmetua nga media, siç ndodhi me...

Rama: Anëtarësia e Partisë Socialiste të votojë në referendum për statutin

Edi Rama propozoi referendum brenda Partisë Socialiste. Në fjalimin e tij në Asamble, Rama tha se kongresi nuk mund ta rizgjedhë përsëri kryetar, por...

Statuti dhe zgjedhjet për kryetar, krijohet “Lëvizja për demokraci në PS”

Krijohet një grupim i ri brenda Partisë Socialiste. Ka qenë Maqo Lakrori ai që ka shpallur platformën “Lëvizja për demokraci në PS” gjatë punimeve...

Edi Rama, fjalim me finesë dhe sqarues për Asamblenë Kombëtare të...

“Nëse për një arsye apo tjetër jam treguar i vogël, qoftë edhe pa dashje ndaj ndokujt prej jush, sidomos në këta 30 muaj ngarkese...

Tahiri: As debati dhe as marrëveshja, nuk bëhen me gënjeshtarë

Ministrit të Punëve të Brendshme Saimir Tahiri në seancën parlamentare, gjatë diskutimit për draftin që parashikon ngritjen e Byrosë Kombëtare të Hetimit u shpreh...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

A po “shikon” Europa më mirë me Ambasadorin e ri?

Nga Blendi Fevziu -  Ambasadori i ri i BE në Tiranë, Luixhi Soreka, ka dalë dje në Opinion,...

Italia, euro dhe populistët

Buxheti i Italisë për vitin 2019 shkel rregullat e BE. Kjo nuk e pengon qeverinë italiane,e cila...