Ballina Etiketimet Debati

Etiketim: debati

Kumbaro replikë aktorit Ndrenika: S’ke nevojë të shtrihesh tek dera e...

“Nëse ndodh që godina e teatrit shembet, unë nuk do të tretem në gropë, por do të shtrihem atje”, ka qenë deklarata e ashpër...

Ishe më mirë mbrapa ferrës o Bushati!

Nga Artur Zheji/ Edhe të këshillova në shkrimin tim më të fundit, (që më ka sjellë kaq shumë klikime në 360grade.al, “Pse është nervoz Andi Bushati”,...

“Tërbimi” i Berishës, zihet me gazetaren (VIDEO)

Sali Berisha nuk ka aspak ndërmend të tërhiqet nga thirrja e tij për armatosjen e shqiptarëve. Pas seancës plenare ai madje është zënë me  gazetaren...

Ben Blushi: Sa herë flas unë Edi Rama heq spinën e...

Në mbledhjen e Asamblesë së Partisë Socialiste ka folur dhe deputeti Ben Blushi. Fjalimi i tij nuk u transmetua nga media, siç ndodhi me...

Rama: Anëtarësia e Partisë Socialiste të votojë në referendum për statutin

Edi Rama propozoi referendum brenda Partisë Socialiste. Në fjalimin e tij në Asamble, Rama tha se kongresi nuk mund ta rizgjedhë përsëri kryetar, por...

Statuti dhe zgjedhjet për kryetar, krijohet “Lëvizja për demokraci në PS”

Krijohet një grupim i ri brenda Partisë Socialiste. Ka qenë Maqo Lakrori ai që ka shpallur platformën “Lëvizja për demokraci në PS” gjatë punimeve...

Edi Rama, fjalim me finesë dhe sqarues për Asamblenë Kombëtare të...

“Nëse për një arsye apo tjetër jam treguar i vogël, qoftë edhe pa dashje ndaj ndokujt prej jush, sidomos në këta 30 muaj ngarkese...

Tahiri: As debati dhe as marrëveshja, nuk bëhen me gënjeshtarë

Ministrit të Punëve të Brendshme Saimir Tahiri në seancën parlamentare, gjatë diskutimit për draftin që parashikon ngritjen e Byrosë Kombëtare të Hetimit u shpreh...

EDITORIAL

Foto nga qeveria dhe kryeministri në prag të fillimit të përplasjes opozitë-pozitë

Sonte parlamenti u mblodh në seancë parlamentare të jashtëzakonshme, ku votoi dekretet e Presidentit Meta për ministrat....

FORUM

KADASTRA – Përtej fantazisë së Enver Hoxhës

Nga Sonila Bejtja / Kushdo që lexon këto ditë me vëmendje dhe pa qenë aspak jurist, dy dekretet...

Njohje e Kosovës, brenda kufijve të sotëm

Nga Harry BAJRAKTARI Illyria- New York Për Kosovën nuk është i pranueshëm asnjë opsion tjetër, përveç njohjes reciproke...