Ballina Etiketimet Debati

Etiketim: debati

Promovimi i “kombit kosovar” subversion antikushtetues

Nga Dr. Sadri RAMABAJA Ka kohë që një kor i publicistëve në Kosovë promovojnë idenë mbi kombin kosovar. Në realitet që prej 17 shkurtit 2008,...

Deputeti i Kosovës: S’ka “komb kosovar”, Kosova është krahinë e Shqipërisë

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Zafir Berisha, ka thënë në Ora e Fundit në Klan Kosova se termi "komb kosovar" është qesharak dhe se...

Berat Buzhala: Kosova, mburojë gjaku e mishi i shqiptarëve

Gjate emisioni ‘Opinion’ qe  ka si temë sherrin e mediave Shqipëri-Kosovë, kryesisht pas vizitës së kryeministrit shqiptar Edi Rama në Beograd, gazetari Berat Buzhala tha...

Erion Braçe: Debati Trump-Clinton, si Berisha-Basha

Debati i fortë mes dy kandidatëve për President të SHBA-ve, nuk ka kaluar pa vëmendjen e deputetëve tanë. Ka qenë deputeti i Partisë Socialiste,...

Debati mes kandidatëve për zëvendës-president nuk ka qenë kurrë më i...

Nga Ruben Avxhiu/Ndërmjet debatit të parë dhe të dytë mes kandidatëve për president në SHBA, mbahet ai mes zëvendësve të tyre. Sonte, demokrati Tim Kaine...

Sherr mes Blendi Fevziut dhe kryeministrit Edi Rama për plehrat

Kryeministri Edi Rama doli prapë sot për të folur për plehrat, si pjesë e fushatës që ka nisur pas miratimit të ligjit që lejon...

Çfarë pritet sot nga debati Trump – Clinton?

Mbrëmja e sotshme mund të shndërrohet në një moment përcaktues për fushatën presidenciale në SHBA. Debati i parë presidencial ndërmjet demokrates Hillary Clinton dhe republikanit...

SHBA, sot debati i parë presidencial

Kandidatët për presidentë të Shteteve të Bashkuara, Hillary Clinton dhe Donald Trump, mbajnë sonte debatin e parë presidencial, i cili sipas disa vlerësimeve, mund...

Gjuha shqipe, debate mes dy partive më të mëdha maqedonase

Gjuha shqipe dhe përdorimi i saj në të gjithë territorin e Maqedonisë ka qenë edhe sot mollë sherri mes dy partive më të mëdha...

Zgjedhjet në Dibër/Debati i plotë në PD

Humbja e thellë e zgjedhjeve në Bashkinë Dibër është bërë shkak për një debat të fortë në mbledhjen e grupit parlamentar të PD-së, që...

EDITORIAL

Emrat kandidatë për kryeministër që pranon Opozita për Qeverinë Tranzitore

Djegia e mandatëve të deputetit fut në krizë politike, kushtetuese dhe shoqërore vendin. Parlamenti nuk mund të...

FORUM

Edi Ramës duhet t’i ndalohet me ligj të merret me politikë

Kim Mehmeti Shqiptarinë e kanë ngulfatur politikanët si Kryeministri aktual i Shqipërisë, të cilët posa bëhen burrështetas, e...

Gjekmarkaj i bën thirrje BE-së dhe Italisë: Mund të shkojmë drejt përplasjes civile, ndërhyni

“Radio Vatikani” ka realizuar një intervistë me pedagogun Agron Gjekmarkaj, i cili ka bërë një apel të...