E mërkurë, Janar 16, 2019
Ballina Etiketimet Debati

Etiketim: debati

Deputetët kundërshtarë sherr në Kuvend: Bëje gënjeshtrën lëng rakie dhe pije...

Diskutimet për shpërblimet e paketës së solidaritetit që përmbante akti normativ i 2016, u shoqëruan me debate mes kryetarit të Komisionit të Ekonomisë, Erjon...

Debati/ Myftiu i Shkodrës: Katolikët provokojnë, xhamia në kala nuk bëhet...

Nuk mund ta bëjmë muze xhaminë në kalanë e Shkodrës, siç është bërë në Stamboll me Aya Sofinë. Turqia dhe Shqipëria janë dy realitete...

Debatet për Buxhetin në Kuvend/Rama: Gjysmë miliard dollarë për qytetarët

Sot në Parlament kanë nisur diskutimet për projekbuxhetin e vitit 2017. Fjalën i pari e ka marrë Kryeministri Edi Rama i cili ka bërë...

Dule sulmon Ramën: Greqinë e shpalle armike me porosi të “babë”...

Çështja e Himarës dhe marrëdhëniet me Greqinë kanë qenë tema e debatit sot në Kuvend, mes Kryeministrit, Edi Rama dhe kreut të PDBNJ-së, Vangjel...

Kur shteti s’kërkon falje!

Duhet një nisëm ligjore në parlament, procese të mirëfillta ligjore në gjykata. Kërkon mund, kohë dhe para, por shteti këtë duhet ta bëjë. Këtë...

REPLIKA/Brace i përgjigjet Armando Dukës: Je frymëzim i horrave në futboll

Pasi e vonoi për disa orë reagimin e tij, deputeti socialist Erjon Braçe i është kundërpërgjigjur deklaratave të një dite më parë të kreut...

Debat për pulat e ballistëve dhe heroizmat e komunistëve në Kuvend

Seanca e sotme e Kuvendit nuk i ka shpëtuar debatit që ka shkaktuar në opinion dekorimi nga Presidenti, Bujar Nishani i 67 përfaqësues të...

Petro Koçi: Nishani dekoroi 67 ballistët për qëllime politike dhe elektorale

Dekorimi i 67 ballistëve nga presidenti Bujar Nishani ka qëllime të mirëfillta politike dhe elektorale. Kështu ka deklaruar zv.ministri i Mbrojtjes Petro Koçi i cili...

Ballistë, partizanë dhe pula/Debati Rama-Paloka në Kuvend (VIDEO)

Parlamenti ka sot në axhendë një projektligj “Për mbrojtjen e bimëve’, por nga Bujqësia debati u zhvendos tek Partizanët e Ballistët. Ka qenë kreu i...

Promovimi i “kombit kosovar” subversion antikushtetues

Nga Dr. Sadri RAMABAJA Ka kohë që një kor i publicistëve në Kosovë promovojnë idenë mbi kombin kosovar. Në realitet që prej 17 shkurtit 2008,...

EDITORIAL

Opozita: Protesta popullore deri në rrëzimin e Ramës

Drejtuesit e partive opozitare vendosën mbrëmjen e sotme që të nisin protestat mbarëpopullore për rrëzimin e qeverisë...

FORUM

KADASTRA – Përtej fantazisë së Enver Hoxhës

Nga Sonila Bejtja / Kushdo që lexon këto ditë me vëmendje dhe pa qenë aspak jurist, dy dekretet...

Njohje e Kosovës, brenda kufijve të sotëm

Nga Harry BAJRAKTARI Illyria- New York Për Kosovën nuk është i pranueshëm asnjë opsion tjetër, përveç njohjes reciproke...