Ballina Etiketimet Debati

Etiketim: debati

Debati për Akademinë e Shkencave, Artan Fuga letër Ramës, Metës dhe...

Debati për Akademinë e Shkencave është rikthyer sërish në qendër të vëmendjes. Akademiku Artan Fuga nëpërmjet një letre drejtuar Kryeministri Rama, Presidentit Meta dhe...

BATUTAT/ Rama: Si i bëtë fëmijët? Ish-ushtaraku vlonjat: Ne qëllojmë mirë…

Ne takimin e Vlores, Rama ka shkembyer disa batuta me qytetaret, nje prej te cileve ish-ushtarak. Ish-ushtaraku: Tani këtu zoteritë qeshin, unë jetoj 25-vjet atje? Rama: Ketë kishe...

Del video brenda Kryesisë së PD, Gent Strazimiri bërtet pasi…

Kjo video që tregon pamjet e disa momenteve nga debati brenda Kryesisë së PD, tregon edhe sjelljen e disa anëtarëve aty. Ai që duket...

Akademia e Shkencave, viktimë e obskurantizmit politik

Nga Luan RAMA Në nëntor të vitit 1972, një ditë pasi kishte mbyllur punimet në Tiranë Kongresi i Drejtëshkrimit të Gjuhës Shqipe, u themelua Akademia...

Debati/ Si u përjashtua Idrizi nga Vettingu, Hysi: PDIU, jo shumicë

Përjashtimi i Shpëtim Idrizit nga komisioni fillestar ad hoc i vettingut është shoqëruar me një debat të fortë mes tre partive të mazhorancës në...

Francë /Debati presidencial, kandidatët sulme të ndërsjellta për skandalet

Kandidatët presidencialë francezë janë përplasur në debatin e dytë parlamentar, në të cilin pati sulme të ndërsjellta mes tyre. Në këtë ballafaqim, centrist Emanuel...

Ndriçim Xhepa: Debati për filmat bëhet në 1 tenxhere bosh, çfarë...

Flet rrallë. Ndriçim Xhepa, aktori i 75 roleve ka dhënë mendimin e tij për tiranapost.al sa i përket debatit të hapur për parandalimin ose...

Djali i ministrit Koka mesazh për Edi Ramën për “pilaf-makaronën”!

I pyetur mbrëmë te Ilva Tare për kritikat e ministrit Koka ndaj ministrit të brendshëm, ai paralajmëroi se "njëherë falet, por nuk ka herë...

Takimi i Trump me priftin hap debat (VIDEO)

Gjatë javës së kaluar Donald Trump ishte njeriu më i përfolur në mediat botërore – çdo lëvizje e tij përcillej me interesim të madh...

Deputetët kundërshtarë sherr në Kuvend: Bëje gënjeshtrën lëng rakie dhe pije...

Diskutimet për shpërblimet e paketës së solidaritetit që përmbante akti normativ i 2016, u shoqëruan me debate mes kryetarit të Komisionit të Ekonomisë, Erjon...

EDITORIAL

Kryemadhi: Protesta popullore kundër Ramës

Skandalet e fundit që faktojnë përfshirjen e zyrtarëve qeveritarë në vjedhjen e votave dhe bashkëpunimin me bandat...

FORUM

Kthimi në atdhe i eshtrave të Mid’hat Frashërit

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në ceremoninë shtetërore të përmortshme të kthimit në atdhe të eshtrave të...

Me arkëmortin e kreut të Ballit Kombëtar, socialistët varrosën grimcën e fundit të trashigimisë së majtë

Nga Andi Bushati/ Rikthimi i dytë në pushtet i socialistëve po i zhvesh ata gjithnjë e më shumë...