E mërkurë, Nentor 21, 2018
Ballina Etiketimet Debati

Etiketim: debati

Debati për Teatrin, mazhoranca bojkoton mbledhjen e Komisionit të Edukimit

Kryetarja e Komisionit Albana Vokshi, drejtpërdrejt nga Komisioni për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik ka vijur qëndrimin e saj për problemin e Teatrit...

VIDEO/Përplasen folësit te protesta e teatrit

Në protestën kundër prishjes së Teatrit sot u regjistrua edhe një incident, që i detyroi organizatorët të ndërhynin. Një djalë i ri rreth të njëzetave...

Tifozët e Kolumbisë ndërpresin raportimin e gazetares shqiptare në Rusi

Ashtu si vendet e tjera, edhe Shqipëria ka sjellë herë pas herë atmosferën e kampionatit botëror nga Rusia. Përmes raportimeve ‘live’, emocionet e tifozëve...

Vokshi i përvishet Ballës: S’më shkarkon, do t’ua tregojmë ambasadave

Pas kryetari i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla tha se mazhoranca do të kërkojë shkarkimin e kryetares së Komisionit të Medias, Albana Vokshi,...

“Pusho more qen, qepe gojën!”, debati i ashpër i dy vëllezërve...

Protagonistët e sotëm të seancës së ndërmjetësimit në rubrikën “Shihemi në Gjyq” ishin dy vëllezër, Rolandi dhe Arbeni, të cilët ndodhen prej vitesh në...

Debati me gazetaren gjatë konferencës, Berisha: Rama ia mbathi me bisht...

Pas debatit të kryeministrit Rama me një gazetare gjatë konferëncës së tij të shumta kanë qenë reagimet. Braktisja e konferencës së shtypi nga kryeministri Edi...

Pas kritikave Ilda Bejleri shfaqet ”vrastare” (VIDEO)

Ajo njihet si një moderatore që shfaqur sensuale dhe provokuese, por kohët e fundit ndaj saj kanë vërshaur kritikat. Ilda Bejleri u kritikua nga...

“Ky është një lesh shteti”, pyetja me spec e Kristos për...

Debati Rama-pedagogë, ka marrë një kthesë tjetër. Tashmë kur pagat janë marrë, kanë nisur sulmet dhe fyerjet ndaj këtyre të fundit. Rasti më i...

Artistët i përgjigjen Ramës: Nuk je mbret!

Artistët e kanë cilësuar arrogante përgjigjen e kryeministrit Edi Rama lidhur me debatin për ndërtesën e Teatrit Kombëtar. Ish-drejtori i Teatrit Eksperimental, regjisori Kastriot...

Pojana: Qeveria po e kthen Teatrin Kombëtar në qebabtore politike

Klevi Pojana, nënkryetar i LRI-së, përmes një shkrimi të gjatë në facebook, ka bërë thirrje për të mbështetur aktorët, në qëndrimin e tyre ndaj...

EDITORIAL

Ambasada e SHBA: Presim zbatimin e ligjit dhe për ish-ministrin Samir Tahiri

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka reaguar sot për vendimet e gjykatave në vend duke...

FORUM

Behgjet Pacolli, si pasqyrë e dështimit të shtetit të Kosovës

Nga Berat Buzhala - Ne jetojmë në një shtet ku gjysma e ministrave kanë aktakuza, duke e përfshirë...

Interpoli, fajin për dështimin e ka vetë Kosova

Nga Rexhep Qosja - Mjerisht Kosova dështoi edhe për të tretën herë për t’u bërë anëtare e organizatës...