E shtunë, Shkurt 23, 2019
Ballina Etiketimet Debate

Etiketim: debate

Çështjet që do të “ndezin” sot Kuvendin

Opozita rikthehet në Kuvend dhe kjo seancë pritet të jetë e ashpër. Ndër pikat e rendit të ditës, dy janë ato që pritet të...

Braçe “ngacmon” Ahmetajn tek Ekonomia, ministri: Mos më ndërpre!

Ministri i Financave: 'Vit rekord për turizmin dhe investimet e huaja' 5 mijë lekë pensionistëve? Braçe: Një deputet aksioner merr 10 mln lekë ...

Teatri Kombëtar – Plas sherri në komision, deputeti i PS: Vokshi...

Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro, po zhvillon sot një seancë dëgjimore në lidhje me prishjen e godinës së Teatrit Kombëtar. Në komisionin e Kulturës, marin...

Debatet/ Basha: Do bashkoj PD. Imami: Fjalët i ke të bukura,...

Mbledhja e Kryesisë së Partisë Demokratike është zhvilluar me debate lidhur me mënyrën sesi po organizohet në opozita selia blu. Për të shmangur krizën...

Debati tek “Mediat”, Vokshi, Kumbaros: Jeni ministrja më e paaftë

Eshtë shoqëruar me debate të forta mbledhja e komiosnit të Medias ku ka qenë e ftuar për të raportuar Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro....

Kumbaro debat me artistët për heqjen e ”Qendrës së Artit”

Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro është e ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Top Show” të gazetarit Alban Dudushi në një diskutim përballë artisteve...

Basha nga Kuvendi: Çohuni! Na keni në krah. Rama: Do të...

Kryetari i PD-së Lulzim Basha nga foltorja e Kuvendit bëri thirrje për t'u ngritur në protesta kundër qeverisë. Thirrjes së Bashës për të bllokuar...

Zgjerimi i BE, debate në Parlamentin Europian/McAllister: Ja kushtet që duhet...

Parlamenti Europian ka diskutuar në seancë plenare strategjinë e Komisionit Europian për zgjerimin e  Bashkimit Europian me vendet e Ballkanit. Raportuesi për Shqipërinë, Knut Fleckenstein,...

Deputetja Hysi ”braktis” PS, bën detyrat e opozitës

Mbledhja e Këshillit të Mandateve, që në nisje është shoqëruar me debate mes palëve poltike mazhorancë-opozitë. Në një moment, deputetja e PS-së, Vasilika Hysi,...

Jeruzalemi një grua që s’mund të ndahet me burra të tjerë…

Me Jeruzalemin si shtëpia e vendeve të rëndësishme myslimane, nuk mjafton që ta bëjmë kryeqytet të palestinezëve, në vend të izraelitëve’, thotë koloneli në...

EDITORIAL

Në tetor 2019 zgjedhje vendore dhe parlamentare, ndryshe parizienët do shikojnë nga Tirana

-Zgjedhjet e datës 30 qershor duket se  nuk do zhvillohen, pasi deri atëhere do jetë krijuar qeveria...

FORUM

Astrit Patozi: Shqipëria nuk do digjet, Rama e Basha hëngshin kokën me njëri-tjetrin

Nga Astrit Patozi SHQIPËRIA NUK DO TË DIGJET, EDHE PSE "BIJTË E SHQIPES" I KANË MARRË NË DUAR...

Sonila Meço: Shqiptarëve u ka “ngordhur” nervi i protestës

Nga Sonila Meço “Anketa Europiane e Cilësisë së Jetës e hartuar nga Komisioni Europian, në shtatorin e kaluar...