E mërkurë, Janar 23, 2019
Ballina Etiketimet De Biasi

Etiketim: De Biasi

Humbja me Skocinë, e pabesueshme çfarë thotë De Biasi

Trajneri që arriti historinë me Kombëtaren shqiptare, Gianni De Biasi, ka folur pas humbjes që pësuam mbrëmë ndaj Skocisë, shkruan Syri.net. Ai ka befasuar disi...

Juventusi në “shenjestrën” e De Biasi: Dybala e Costa kanë cilësi,...

Ish-trajneri i kombëtares së Shqipërisë, Gianni De Biasi ka komentuar episodin e ndodhur ditën e djeshme në ndeshjen Juventusi-Sassuola, ku në qendër ishte padyshim...

Zbulohet kombëtarja që mund të drejtojë De Biazi

Pak ditë më parë, ish-trajneri i kombëtares shqiptare, Xhiani de Biazi u shpreh se po pret përfundimin e Kupës së Botës, pasi ai do...

De Biasi në Poloni? Flet ish-trajneri i kuqezinjve

Ish-tranjeri i kuqezinjve, Gianni De Biasi, ka mohuar zërat që e shohin atë të marrë drejtimin e Polonisë, e cila nën drejtimin e Adam Nawalka...

De Biasi zbulon ofertat: Më kërkojnë dy klube dhe një përfaqësuese

Ish trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi zbuluar sërish detaje lidhur me të ardhmen e tij, dhe ka theksuar se po vlerëson mundësinë...

Dëshira e De Biasit? Kërkon një skuadër për të rifilluar

Karriera e De Biasit nuk është e lidhur vetëm me kombëtaren azzurre, pasi ai ka ende dëshirë të ulet në pankinë. “Jam gati për të...

De Biasi apo Panucci? Duka i krahason dhe shpall objektivin “EURO...

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka, ka folur për disa çështje të nxehta, ku nga më kryesoret është zgjedhja e trajnerit të...

Gati rikthimi në Serinë A për De Biasin, ja skuadra që...

Crotone është në kërkim të një trajneri të ri, meqë Davide Crotone sot dha zyrtarisht dorëheqjen. Ai i cili po diskutohet si zgjidhës i problemeve...

De Biasi: Alaves nuk kishte asnjë motiv të më shkarkonte

Ish-trajneri i Kombëtares shqiptare, Giani De Biasi, tregon për gazetën “Marca” mënyrën se si u nda nga skuadra spanjolle e Alavesit vetëm katër ditë...

Pavarësia, De Biasi na përlot: ”Sot është dita e krenarisë sonë”

Ish-tranjeri i shqiptarëve, Ganni De Diasi nuk i ka harruar shqiptarët në këtë ditë të shënuar. Ai shkroi historinë me Kombëtaren kuqezi edhe pse tashmë...

EDITORIAL

Presidenti shqiptar Ilir Meta në Tuz të Malit të ZI

Presidenti Meta vazhdon vizitën e suksesshme në Mal të Zit. Pasi u prit me nderime shtetrore nga...

FORUM

Andi Bushati: Rama ka kapur drejtësinë dhe shërbimin sekret

Analisti Andi Bushati i ftuar në rubrikën “opinion” në News 24 komentoi shkarkimin e drejtorëve të fundit...

Kosovë-Serbi, në dialog nga “pika zero”

Nga Bekim Bislimi, Rel Takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe bashkëdrejtuesve të Ekipit negociator të Kosovës në dialogun...