E mërkurë, Nentor 21, 2018
Ballina Etiketimet Dashamir Shehi

Etiketim: Dashamir Shehi

Dash Shehi: Gruevski iku se ishte i shkurtër, Rama s’fshihet dot

“Gruevski iku kollaj se është i shkurtër… por Rama e ka më të vështirë të fshihet se është i gjatë”. Kjo është batuta e...

Dash Shehi: Rama si Enver Hoxha, të merr shtëpinë dhe të...

Deputeti i opozitës, Dashamir Shehi, ju ka bërë thirrje kryeministrit Edi Rama dhe kryebashkiakut të Tiranës Erjon Veliaj, që të dëmshpërblejnë banorët me çmimin...

A do kandidojë për kryetar bashkie? Ja si përgjigjet Dashamir Shehi

Politikani i njohur Dashamir Shehi, i cili kohët e fundit është përfolur si kandidaturë e mundshme për kryetar bashkie në Tiranë tha se ende...

Shehi: Shpresoj që Rama t’i mbyllë bastet, unë do t’i them...

Deputeti i opozitës, Dashamir Shehi përshëndet vendimin e qeverisë për mbylljen e lojërave të fatit. I ftuar në studion e lajmeve të Ora News...

Shehi: Shteti ka degjeneruar, por kryeministri i tregon këndshëm përrallat

Dashamir Shehi, kryetar i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar (LZHK), u shpreh në studion e emisionit Top Talk me gazetarin Denis Dyrnjaja se rasti “Xhisiela”...

Dashamir Shehi: Shqipëria po i afrohet një diktature, krimi është lënë...

Deputeti Dashamir Shehi i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, thotë se Shqipëria po i afrohet një diktature dhe se krimi është lënë...

Shehi-Bashës: Reformën zgjedhore mos e mendo vetëm për vete

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi shprehet i bindur se Partia Demokratike, ashtu edhe Partia Socialiste reformën zgjedhore e mendojnë vetëm për vete, pasi sipas...

Dy fjalë për një vepër të shtrenjtë

Nga: Dashamir Shehi Në të hyrë të Pogradecit po ndërtohet segmenti i fundit i rrugës së re Qafe Thanë- Pogradec, rreth 900 metra i gjatë.Pjesa...

Në garë me Veliajn, Shehi: Më ”tmerroi” me deklaratën për ”kundërshtarët”

Kryetari i LZHK, Dashamir Shehi, njëherësh deputeti i Partisë Demokratike ka komentuar dje zhvillimet më të fundit politike në vend. Gjatë një interviste për...

Shehi: Bëjmë si Shekspirë e Hamletë, vendi s’ka para për ujësjellësa

Dashamir Shehi, në vijim të diskutimeve në Komisionin e Ekonomisë, ka folur sërish për çështjen e Teatrit. Kreu i LZHKs-ë ka folur edhe për...

EDITORIAL

Ambasada e SHBA: Presim zbatimin e ligjit dhe për ish-ministrin Samir Tahiri

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka reaguar sot për vendimet e gjykatave në vend duke...

FORUM

Behgjet Pacolli, si pasqyrë e dështimit të shtetit të Kosovës

Nga Berat Buzhala - Ne jetojmë në një shtet ku gjysma e ministrave kanë aktakuza, duke e përfshirë...

Interpoli, fajin për dështimin e ka vetë Kosova

Nga Rexhep Qosja - Mjerisht Kosova dështoi edhe për të tretën herë për t’u bërë anëtare e organizatës...