E mërkurë, Shtator 26, 2018
Ballina Etiketimet Dash

Etiketim: Dash

SHBA: Kosovë-Serbi, jo marrëveshje që krijon destabilitet në rajon

Departamenti Amerikan i Shtetit ka reaguar për herë të parë që pas deklaratës se Këshilltarit te Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, John Bolton,...

Kroacia lobim në SHBA: Jo ndryshim kufijsh. Ish-zyrtari i OKB: Projekti...

Teza e ndarjes së territoreve mes Kosovës dhe Serbisë, mbi të cilën po negociojnë Hashim Thaçi dhe Aleksandër Vuçiç, ka vënë në alarm vendet...

Ndeshja Shqipëri-Izrael, DASH thirrje qytetarëve amerikanë: Bëni kujdes

Këtë të premte në stadiumin e Elbasanit, luhet ndeshja mes Shqipërisë dhe Izraelit. Por nëse ashtu si çdo ndeshje policia ka marrë masat për mbarëvajtjen...

Shkëmbim territoresh? DASH: Kosova dhe Serbia të shmangin retorikën negative

Departamenti amerikan i Shtetit u bëri thirrje Kosovës dhe Serbisë që të shmangin retorikën negative dhe të punojnë së bashku për një marrëveshje që...

DASH thirrje Prishtinës dhe Beogradit: SHBA e gatshme të dëgjojë dhe...

Departamenti amerikan i Shtetit i bën thirrje Prishtinës dhe Beogradit që të tregohen krijues dhe elastikë në gjetjen e një zgjidhjeje për normalizimin e...

Berisha: 6 vulat e zeza të DASH i përplasen në fytyrë...

Raporti i Departamentit Amerikan të Shtetit, nxorri edhe njëherë në dukje se si krim, problemi i pronave dhe korrupsioni vijojnë të lulëzojnë në Shqipëri,...

Raporti i DASH, Malaj: Qeveria të marrë masa urgjente nëse do...

Pas konstatimit të raportit të Departamentit Ametrikan të Shtetit se Shqipëtria mbetet vend i vështirë për të investuar ish-ministri i Financave Arben Malaj sygjeron...

Raporti i DASH, Rrokaj: Qeveria e kapur nga një grup oligarkësh

Nga: Shezai Rrokaj DASH për klimën e investimeve në Shqipëri Para disa ditësh disa media serioze, analistët realistë dhe opozita vunë në dukje qëndrimin e DASH-it...

PD komenton raportin e DASH: Ja pse amerikanët nuk investojnë më...

Partia Demokratike ka komentuar deklaratën e Departamentit Amerikan të Shtetit, i cili e cilëson Shqipërinë si vend të pasigurtë për investime. Në një deklaratë për...

Raporti i DASH, Mediu: Kryeprokuror, kryegjyqtar, kryepolic është Rama

Raporti i Departamentit Amerikan të Shtetit, lidhur me klimën e biznesit për vitin 2018 (“Investment Climate Statements for 2018”) nuk e ka përfshirë Shqipërinë...

EDITORIAL

Kitaroviç ia “plas” Thaçit në sy: Kufijtë e Ballkanit janë gdhendur në gur

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan...

FORUM

“Fondacionet Ivanaj” promovojnë librin “Ministri i Hekurt-Mirash Ivanaj”

Fondacionet Ivanaj në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Jozef" dhe “Radi&radi.com” organizuan sot në Tiranë një konferencë jubilare...

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...