E premte, Shtator 21, 2018
Ballina Etiketimet Cun lajci

Etiketim: cun lajci

Poezia e Çun Lajçit, zani i nji zemre kënduese, ushtima e...

Nga Albert Vataj Atë e kam njohun si nji prej atyne figurave ma t’veçme të artit skenik shqiptar. Epika e këtij burri asht n’përngjasim me...

I vdiq vajza, aktori ”mallkon” portalet: Hë mos qofshi

Aktori i njohur nga Kosova, Çun Lajçi, ka shfyrë mllefin dhe revoltën ndaj portaleve online. Mediat në Kosovë raportuan se shkak i vdekjes së...

“Tunxh bir!” Aktori Çun Lajçi poezi për Bujar Lakon

Aktori i njohur nga Kosova Çun Lajçi i ka kushtuar një poezi, ndarjes së parakohshme nga jeta të artistit dhe mikut të tij Bujar...

Aktori Çun Lajçi quan “akademik të pa shkollë” Isa Mustafën

Aktori i njohur i Kosovës, Çun Lajçi, lindur e rritur në Rugovë, territore të së cilës mendohet t’i jenë lënë Malit të Zi, përmes...

EDITORIAL

Kryeministri Rama shemb Teatrin në Tiranë, kurse opozita ikën në Vlorë

Partia Socialiste vulosi dje me ligj, për herë të dytë, shembjen e Teatrit Kombëtar. Me 75 vota...

FORUM

BIRN: Frikë apo përplasje e brendshme: Marku shkëmben akuza me prokurorët

Nga Gjergji Erebara/BIRN/ Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku deklaroi të premten se frika është shkaku i...

Çështja Çame dhe kufijtë tanë janë të patjetërsueshëm

Nga Koço Kokëdhima Në një konferencë për shtyp, ministri i jashtëm grek, Nikos Kotzias, u ankua se qenkan...