E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Cim peka

Etiketim: cim peka

Kadri, eshtrat e Prishtinës i ke në tokë të sigurtë. Ruaje...

Nga Çim Peka - Kadri Veseli është një nga shqiptarët më të njohur, mes gjeneratave të 3 dekadave të fundit në Kosovë dhe më gjerë. Ai...

VIDEO/ Basha: Ja pse nuk arrestohet Saimir Tahiri. Çfarë i lidh,...

Kreu i opozitës Lulzim basha, i ftuar në ‘FAKT’ të gazetarit Çim Peka në Syri.net, deklaroi se është Rama ai që nuk lejon arrestimin...

Çim Peka: Mos na besoni, po bëjmë lojë. Ja pse i...

Drejtuesi i emisionit Fakt dhe gazetari Çim Peka përmes një postimi në rrjetet sociale, komenton raportet mes mediave dhe kryeministrit Edi Rama, i cili...

Belgrade or Bruxelle, this is the question!

Nga Çim Peka Ka zgjatur shumë pak tryeza e kryeministrave të Ballkanit Perëndimor, në Durrës. Ky takim i quajtur “informal”, në fakt ka qenë thjesht...

“Jugosllavia e Re”. Çim Peka: SPAK u krijua për të shantazhuar...

Gazetari Çim Peka, drejtues i portalit Syri.net shkruan në Facebook mbi rrezikun e krijimit të “Jugosllavisë së re”, kamufluar me termat e tregut të...

Mos kini asnjë dyshim, është kundër Ramës

Nga Çim Peka Çfarë është një takim apo një foto me Presidentin Amerikan? Varet nga konteksti. Për një lider Iranian mund te jetë thjeshtë një...

Rama, Çim Pekës: Ju jeni demokrat. Peka, Ramës: Pse, ju jeni...

Çim Peka: Unë është e vërtetë që jam demokrat zoti Rama, ju jeni antidemokrat? Edi Rama: Nuk është personale demokrat, flas me Partinë Demokratike. Çim Peka:...

Rama për Bashën/ Kemi rënë dakord që opozita të flasë mirë...

Çim Peka: Pra me këtë po thoni se keni rënë dakord me Lulzim Bashën pavarësisht se çfarë do të bëjë qeveria e ardhshme, do...

A po e tërheq Rama, Bashën drejt Berlinit e larg Uashingtonit?

Nga Çim Peka Zv/Ndihmës Sekretari i Shtetit Hoyt Brian Yee, i ashtuquajturi ‘Buldozeri’, pritet të vizitojë vendin tonë përsëri në ditët në vijim. Vizita e...

Pse Berisha ka menduar për një marrëveshje të fshehtë Rama-Vuçiç

Ish kryeministri Sali Berisha thotë se qëndrimi i Tiranës ndaj trenit “e ka bërë të mendojë më shumë se kurrë për  një marrëveshje të...

EDITORIAL

Ngjyrat e kryebashkiakut tironas, Erion Veliaj dhe portreti i rivales së tij

Erion Veliaj, kryebashkiaku tironas, vazhdon punën me projektet për një Tiranë europiane. Këtë të shtunë, Veliaj ka...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...