E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet CIA

Etiketim: CIA

Presidenti i Filipineve: CIA më përgjon, e di që do të...

Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte, po mendon të flakë smartfonin e tij, pasi publikisht ka pranuar se ka frikë pasi CIA amerikane po përgjon...

Raporti për kanabisin, Manjani: Qeveria i shpalli luftë edhe CIA-s

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani duke iu referuar të dhënave të publikuara në raportin e CIA-s për kanabisin dhe sqarimit të Qeverisë e cila...

Raporti i CIA-s, Basha: Shqiptarët s’e meritojnë një kryeministër të lidhur...

Pas raportit vjetor të CIA-s, për Shqipërinë, ka reaguar edhe kryetari i partisë demokratike Lulzim Basha. Në raportin e CIA, thuhet qartë se Shqipëria vijon...

Senati konfirmon Gina Haspelin në krye të CIA

Senati amerikan ka konfirmuar këtë të enjte kandidaturën e Gina Haspel për t’u bërë drejtore e Agjencisë Qendrore të Inteligjencës (CIA), duke i dhënë...

CIA: Klima e biznesit e brishtë, 40% e të punësuarve në...

''40% e të punësuarve në vend që i përkasin sektorit bujqësor janë në kufijtë e ekzistencës'', thuhet në vlerësimin e Agjencisë Amerikane të Inteligjencës...

CIA: Shqipëria, vështirësi në tërheqjen e investimeve të huaja

Mjedisi i biznesit në Shqipëri është i varfër, teksa 40% të punësuarve në vend që i përkasin sektorit bujqësor janë në kufijtë e ekzistencës,...

Drejtoresha e CIA-s Gina Haspel ka një histori me Nënë Terezën

Gina Haspel është emëruar nga Presidenti Donald Trump si drejtoreshë e CIA-s (shkurtim për Agjensinë Qendrore të Informacionit). Emërimi ka nevojë për miratimin e Senatit...

Gina Haspel, personi i duhur për të drejtuar CIA-n

Gina Haspel është përzgjedhur nga Donald Trump për të zëvendësuar Mike Pompeo si drejtuese e CIA. Zonja Haspel e njeh shumë CIA se ka...

Dokumenti i CIA-s/ Kush ishte komandanti që përdhunonte femrat në kampin...

Një dokument i CIA-s i 27 tetorit 1951, i deklasifikuar tashmë, hedh dritë mbi gjendjen në kampin e Tepelenës, ku prej vitit1949 mbaheshin mbi...

Shefi i CIA-s: Kina, një kërcënim po aq i madh për...

Përpjekjet e Kinës për të ushtruar ndikim të fshehtë mbi Perëndimin janë po aq shqetësuese sa dhe ndikimi rus, tha drejtori i CIA-s. Mike Pompeo,...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji - Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë...