Ballina Etiketimet CIA

Etiketim: CIA

Ish-shefi i CIA-s: Putin dhurata më e madhe për NATO-n

Ish shefi i CIA-s, David Petraeus e cilëson Putin si “dhuratën më të madhe” që NATO ka marrë që nga përfundimi i Luftës së...

CIA: Vrasja e gazetarit Khashoggi u urdhërua nga princi saudit

CIA ka arritur në përfundimin se princi saudit i kurorës Mohammed bin Salman ka urdhëruar personalisht vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi, pavarësisht se qeveria...

CIA bën bilancin: Shqipëria vendi i trafikut të drogës

E njohur si një nga agjensitë më prestigjioze në botë CIA ka publikuar së fundmi edhe statistikat për situatan në Shqipëri. Pas një kërkimi të...

Drejtoresha e CIA-s dëgjon regjistrimet audio të vrasjes së gazetarit

Drejtorja e CIA-s, Gina Haspel ka dëgjuar regjistrimet audio që besohet se kanë kapur momentin e vrasjes së gazetarit saudit Jamal Khashoggi. Haspel u lejua...

Dokumenti sekret i CIA-s: Hitleri ishte një homoseksual

Para se të jetë një vrasës masiv, Hitleri duket se ka qenë dhe një devijant seksual. Së paku kështu është konkluduar nga një investigim amerikan...

Presidenti i Filipineve: CIA më përgjon, e di që do të...

Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte, po mendon të flakë smartfonin e tij, pasi publikisht ka pranuar se ka frikë pasi CIA amerikane po përgjon...

Raporti për kanabisin, Manjani: Qeveria i shpalli luftë edhe CIA-s

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani duke iu referuar të dhënave të publikuara në raportin e CIA-s për kanabisin dhe sqarimit të Qeverisë e cila...

Raporti i CIA-s, Basha: Shqiptarët s’e meritojnë një kryeministër të lidhur...

Pas raportit vjetor të CIA-s, për Shqipërinë, ka reaguar edhe kryetari i partisë demokratike Lulzim Basha. Në raportin e CIA, thuhet qartë se Shqipëria vijon...

Senati konfirmon Gina Haspelin në krye të CIA

Senati amerikan ka konfirmuar këtë të enjte kandidaturën e Gina Haspel për t’u bërë drejtore e Agjencisë Qendrore të Inteligjencës (CIA), duke i dhënë...

CIA: Klima e biznesit e brishtë, 40% e të punësuarve në...

''40% e të punësuarve në vend që i përkasin sektorit bujqësor janë në kufijtë e ekzistencës'', thuhet në vlerësimin e Agjencisë Amerikane të Inteligjencës...

EDITORIAL

Pedagoge Mimoza Manxhari, videoja e saj dhe e vërteta e fshirjes në mesnatë të lajmit

Mbrëmë na mbërriti një video ku shikohej një takim i studentëve të Fakultetit Ekonomik në Universitetin e...

FORUM

Në fund, ‘Luftën e Ftohtë’ e fiton ‘Zëri i Amerikës’

Nga Alfred Lela - Në një rrafsh kulturor, Edi Rama është rive gauche, një intelektual i ‘bregut të...

Ardi Veliu, kryepolici që negocioi fundarratinë e Balilit

Nga Lorenc Vangjeli - Ka një ngulm maniakal në Tiranë për të t’u ndarë sipas një linje të...