E dielë, Nentor 18, 2018
Ballina Etiketimet Christian Panucci

Etiketim: Christian Panucci

Pikantet/Shpulla e Panuccit për Sadikun, përplasja e tifozëve me policinë…(FOTO)

Maqedonasit nuk arritën të mbushnin dot as një stadium me 6500 vendesh dhe për këtë u detyruan që një tribunë ta mbushnin me fëmijë...

Panucci lë jashtë Cikalleshin: Të rrijë në shtëpi, theu rregullat

Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Christian Panucci ka njoftuar në konferencë për shtyp se ka lënë jashtë skuadrës sulmuesin Sokol Cikalleshi për thyerje...

Xhaka shpreson të jetë sërish kuqezi

Pas ardhjes në krye të Kombëtares Shqiptare të teknikut italian, Christian Panucci, duket se rikthimi i Taulant Xhakës për llogari të ekipi do ndodhë...

Bogdani: Panucci me eksperiencë, njeri i përkushtuar

Kanë dueluar përballë njëri tjetrit si lojtarë por tashmë janë bashkëpunëtorë të ngushtë. Trajneri i kombëtares së 19-vjeçarëve, Erjon Bogdani shprehet i lumtur që...

Duka rrëfen prapaskenat për Panuccin: Ja pse ishim për një italian

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka ka komentuar zgjedhjen e bërë për të vendosur në stolin e Kombëtares italianin Christian Panucci, si...

Si e komentojnë mediat italiane, zgjedhjen e Christian Panucci-t në krye...

Emërimi i Christian Panucci-t në pankinën e Kombëtares shqiptare ledhatoi jo pak krenarinë e mediave të një vendi që konsiderohet shkollë botërore për trajningun....

Rama uron trajnerin e ri të kombëtares, ja çfarë i shkruan

Kryeministri Edi Rama duket se ka gjetur kohë për ti bërë një mesazh urimi trajnerit të ri të kombëtares së Shqipërisë, Cristian Panuçi. Me...

Profil/Christian Panucci, strategu që synon të kapërcejë “mitin De Biasi”

Ish-mbrojtësi i Milanit, Real Madridit dhe i Kombëtares italiane, Christian Panucci, firmosi kontratën e bashkëpunimit me FSHF-në si trajneri i ri i Kombëtare shqiptare. Panucci...

Tranjeri i ri, Panucci: Jam i lumtur, sot pritet zyrtarizimi

Nuk ka më dilema, Christian Panucci është trajneri i përfaqësueses shqiptare. Ish-mbrojtësi i Milanit, Real Madrid dhe Romës, Christian Panuçi zyrtarizohet sot si trajner...

Panucci trajneri i ri i kuqezive? Reagon FSHF: Prisni, zyrtazimi bëhet…

Pas raportimeve në media se Christian Panucci do të jetë tranjeri i ri i kuqezive pas dorëheqjes të Gianni De Biasit, Federata Shqiptare e...

EDITORIAL

“Britaniku” Basha dhe ballkanasi Rama

Në Partinë Demokratike dhe opozitë ka kohë që flitet për një reagim të fortë ndaj qeverisë me...

FORUM

“Perëndia na ruajt”…

Nga Gazmend Kapllani - Ne Shqiperi po perhapet lajmi i intervistes se ish-Ministrit te Jashtem grek Nikos Kotzias...

17 nëntori i Tiranës antifashiste

Nga Luan Rama, nënkryetar i LSI-së Tirana antifashiste sot kremton ditën e çlirimit prej pushtuesve nazifashistë. Tirana antifashiste...