Ballina Etiketimet Christian Panucci

Etiketim: Christian Panucci

Ndeshja Shqipëri-Skoci, Panucci: E rëndësishme të bëjmë gol

Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Christian Panucci, në një konferencë për shtyp ka folur për ndeshjen Shqipëri-Skoci. Panuçi ka thënë se kryesorja është...

Panucci para ndeshjes me Skocinë ‘sulmon’ lojtarët: Duket sikur janë të...

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Christian Panucci ka folur para ndeshjes së 17 nëntorit kundër Skocisë të vlefshme për Ligën e Kombeve, e fundit për...

Kritikat ndaj Panuccit, reagon Duka: Koha e llogoreve ka përfunduar!

Kreu i federatës shqiptare, Armando Duka, ka reaguar në rrjetet sociale lidhur me kritikat ndaj trajnerit të kombëtares Christian Panucci, si pasojë e humbjes...

Panucci gjen justifikimin për humbjen: I dhuruam dy gola Skocisë!

Trajneri i kombëtare sonë, Christian Panucci ka folur pas humbjes ndaj Skocisë, duke fajësuar futbollistët e tij për mungesë agresiviteti. “Kundërshtari na dominoi. Ishte përgatitur...

Panucci sfidon sërish Skocinë, shikoni golin që ju shënoi 11 vite...

Christian Panucci nuk shkon për herë të parë në Glasgow dhe as në “Hampden Park”. Madje, atje në Skoci e njohin të gjithë, si...

Panucci “shpërthen” pas fitores: Para një ore ishim të humbur, tani...

Christian Panucci është shprehur i kënaqur pas fitores ndaj izraelit, por ka polemizuar në lidhje me polemikat në lidhje me humbjet e miqësoreve të...

Panucci piketon formacionin anti-Izrael, ka shumë surpriza

Kombëtarja shqiptare është tashmë gati për të pritur ndeshjen e parë të Ligës së Kombeve, të cilën do ta luajë mbrëmjen e të premtes...

Menaxheri shqiptar del në krah të Panuccit: Nishani gaboi, nuk ka...

Padia e trajnerit të kombëtares, Christian Panuccit ndaj ish-presidentit të Republikës, Bujar Nishanit ka bërë shumë bujë në mediat vendase. Strategu italian kërkon 100...

Panucci: Liga e Kombeve fondamentale por nuk jemi Brazili

Ndeshja me Izraelin dhe Skocinë për Ligën e Kombeve, e gjen skuadrën kuqezi jo në gjendjen më të mirë, mes dëmtimesh e mungesës së...

Panucci “sponsorizon” Grezdën te Rangers: Është i shpejtë, mund të bëjë...

Eros Grezda është gjithnjë e më pranë transferimit te skuadra e njohur skoceze e Rangers. Sulmuesi i kombëtares kuqezi sapo është rikthyer nga dëmtimi...

EDITORIAL

Dënimi i Shullazit, reagon ambasada e SHBA-së: Kush e ka radhën?

Ambasada amerikane në Tiranë përshëndet vendimin e djeshëm të Gjykatës e cila vendosi dënimin me 14 vjet...

FORUM

Me arkëmortin e kreut të Ballit Kombëtar, socialistët varrosën grimcën e fundit të trashigimisë së majtë

Nga Andi Bushati/ Rikthimi i dytë në pushtet i socialistëve po i zhvesh ata gjithnjë e më shumë...

A po “shikon” Europa më mirë me Ambasadorin e ri?

Nga Blendi Fevziu -  Ambasadori i ri i BE në Tiranë, Luixhi Soreka, ka dalë dje në Opinion,...